Konkursy Kultura

„Marzebianki” na Spartakiadzie

Koło Gospodyń Wielkich z Długiego Krza w Gminie Sierakowice jest najbardziej znane ze swojej oferty kuchni regionalnej, prezentowanej na jarmarkach, festynach i innych tego typu wydarzeniach. W Chmielnie panie zaprezentowały się z całkiem innej strony.

Podczas II Spartakiady Pomorskiej KGW jej uczestniczki musiały się zmierzyć aż w kilkunastu konkurencjach w dwóch blokach. W bloku kulturalno-artystycznym pierwsza była piosenka – promocja koła a kolejną „Tańce Świata”. Konkurencja „Ozdoba-Bukiet” i  tablica prezentująca dobre praktyki nawiązywały do tych które mają miejsce w konkursach KGW. „Marzebianki” przez lata swojej działalności  brały udział w nich, więc nie były one dla nich zaskoczeniem.

Więcej na sportowo

W bloku rekreacyjnym było aż osiem konkurencji. Bardzo zróżnicowane: od rzutu ziemniakiem do patelni po przeciąganie liny. Niektóre koła zdecydowały się rezygnować ze startu w według nich najtrudniejszych. Rywalizowały pojedyncze osoby lub zespoły dwu i trzyosobowe.

Członkinie KGW z Długiego Krza bardzo dobrze wypadły w rzutach do celu. Zajęły tu trzecie miejsce. W sumie po podliczeniu punktów okazało się że zajmują XIV miejsce wśród uczestników Spartakiady. 

D. Tryzna

Justyna Ruzik z KGW Długi kierz

Wśród wielu konkurencji Spartakiady dla mnie najciekawszą był wyścig wodny na rowerkach.  Mimo tego że z brzegu ta konkurencja wydawała się łatwa, gładka i prosta to taka nie była. Trzeba było włożyć dużo wysiłku i energii. Ta konkurencja idealnie obrazuję to że ziemia nie jest płaska i nie stoi, bo my miałyśmy cały czas wrażenie że ta boja ucieka od nas w lewo. Podobały mi się też występy w konkursie piosenki. Ja i moje koleżanki lubimy śpiewać i się dobrze bawić. Kiedy mamy okazję, wyrazić siebie, byle by było nas słychać.  Było bardzo fajnie.

Komentarze