Gmina Chmielno Wokół nas

Miechucino. Nowe miejsce integracji. Klub seniora ma swoją siedzibę

Dzięki m.in. programowi usług społecznych „Pokolenia” skierowanemu do seniorów i realizowanym na terenie powiatu kartuskiego, gmina Chmielno poszczycić się może kilkoma klubami seniora, w których najstarsi mieszkańcy realizują swoje pasje wydatnie poprawiając jakość życia.

W gminie Chmielno działa kilka klubów seniora. Ten w Garczu gromadził także u siebie seniorów z Miechucina, którzy nie posiadali swojej siedziby. Mimo, że miechuciński klub istnieje dopiero dwa lata, jego członkowie postarali się właśnie o nową siedzibę i w ubiegłym tygodniu nastąpiła uroczystość jej otwarcia. Nowy klub mieści się w pomieszczeniach miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, które przystosowano i odremontowano. 

– Od początku nie było łatwo. Nie mogliśmy znaleźć porozumienia w pewnych kwestiach a terminy uciekały. Na pierwsze planowane dofinansowanie nie załapaliśmy się. W następnym roku nasze starania zakończyły się sukcesem i uzyskaliśmy dotację zarówno z powiatu kartuskiego jak i PFRON-u. Dzięki temu zdołaliśmy wyremontować pomieszczenia w siedzibie OSP w Miechucinie – powiedział wójt gminy Chmielno Michał Melibruda. Tam właśnie mieści się siedziba miejscowego klubu seniora.

Projekt „Pokolenia” znaczącym wsparciem

Na uroczystość przybyła przedstawicielka zarządu powiatu Iwona Formela, wójt M. Melibruda, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Grzegorz Mikiciuk, dyrektor chmieleńskiego GOPS-u Gabriela Jóskowska, proboszcz miejscowej parafii oraz spora grupa miechucińskich seniorów.

– Serdecznie dziękuję pani Iwonie Formela i jej zespołowi, gdyż projekt „Pokolenia” bardzo znacząco odznaczył sie w naszych działaniach. Dzięki temu projektowi powstał już klub seniora w Garczu,  mieszkanie wytchnieniowe, a teraz  Klub Seniora w Miechucinie. Dziękuję także strażakom, którzy ostatecznie zgodzili się na to, aby te pomieszczenia zaadoptować dla naszych seniorów. Myślę, że nasza współpraca będzie przebiegała wzorowo – powiedziała G. Jóskowska. Stworzone warunki z pewnością zachęcą seniorów do wspólnego przebywania w nowej siedzibie.

BM

Komentarze