Gmina Somonino

Mieszkańcy Egiertowa wybiorą nowego radnego w nietypowych wyborach

Gmina Somonino. Wybory uzupełniające do Rady Gminy

Nietypowych, ponieważ  z uwagi na epidemię wszyscy będą musieli wyposażyć się w środki ochrony osobistej. Data wyborów została ustalona na 19 kwietnia. Konieczność ich organizacji nastąpiła po śmierci radnego ś. p. Romana Potrykusa.

W kraju szaleje pandemia koronawirusa, a za niespełna dwa tygodnie mieszkańcy Egiertowa i Starkowej Huty wezmą udział w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Somonino. Lokal wyborczy zostanie zorganizowany w Egiertowie i będzie otwarty 19 kwietnia w godzinach 7.00 – 21.00.

W specjalnych warunkach

Jak podkreślają pracownicy gminy, organizacja wyborów w tym trudnym okresie jest przede wszystkim wyzwaniem logistycznym. Sześcioosobowa komisja zostanie wyposażona w maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekujące. Podobnie mieszkańcy – nikt nie będzie mógł wejść do lokalu wyborczego bez środków ochrony osobistej, otrzymają je przy wejściu.

W tym okręgu do głosowania uprawnione są 724 osoby. Równocześnie w lokalu będzie mogło przebywać dwoje głosujących i każdy otrzyma jednorazowy długopis. Na bieżąco dezynfekowane mają być stoły do głosowania, a po zamknięciu lokalu również wszystkie pomieszczenia, które działały w ramach lokalu wyborczego.

Można powiedzieć, że będzie to dobry sprawdzian przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi – o ile się odbędą.

Młody duch w radzie?

Do wyborów uzupełniających zgłosił się Adam Marszewski, 33-letni mieszkaniec Egiertowa, zgłoszony przez KWW Wspólne Dobro Wsi. Drugim kandydatem jest 57-letni Ryszard Józef Klein zgłoszony przez KWW Sołectw Egiertowa i Starkowej Huty. Niemałym zaskoczeniem na liście Kandytów jest 19-letni Aleksander Franciszek Hirsz z KWW Młodzi Tworzą Przyszłość. Jak widać, wśród kandydatów powiało młodością. Pytanie na co postawią mieszkańcy – młodość i energia, czy dojrzałość i doświadczenie?

S.SZ

Komentarze