Gmina Sierakowice

120 tys. zł na Pustą Noc i potańcówkę ludową

Gmina Sierakowice. Program Etno Polska 2020

Aż dwa projekty z gminy Sierakowice uzyskały dofinansowanie w ramach programu Etno Polska 2020, który jest finansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury. Wsparciem objęte zostały dwa wydarzenia – potańcówka ludowa z KZPiT Sierakowice oraz Pusta Noc w Sierakowicach.

12 marca rozstrzygnięto nabór do programu EtnoPolska 2020. W tegorocznej edycji rozpatrywano aż 1264 z całego kraju. W ramach programu realizowane są zadania z zakresu twórczości ludowej i amatorskiej wielu dziedzin, uwzględniające tradycyjne rękodzieło i rzemiosło, a także unikatowe zjawiska folkloru wiejskiego i miejskiego.

Kasa dla KZPiT

Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Sierakowice otrzymał 31 tys. zł na organizację potańcówki ludowej. O to dofinansowanie wnioskował Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach. Przypomnijmy, że w tym roku zespół będzie świętował swoje 40-lecie.

To nie pierwszy raz, kiedy KZPiT otrzymuje wsparcie z Narodowego Centrum Kultury. W ubiegłorocznej edycji udało się dla niego pozyskać 33 tys. zł na zakup 18 nowych strojów wraz z butami i dodatkami.

89 tys. zł na Pustą Noc

Stowarzyszenie Katolickie Amatorskie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku wnioskowało o dofinansowanie organizacji Pustej Nocy w Sierakowicach. Wydarzenie to od kilku lat przyciąga wielu mieszkańców gminy do Drewnianego Zabytkowego Kościoła w Sierakowicach. Co roku odbywa się w Dzień Zaduszyny, 2 listopada. Nie jest to pierwszy raz, kiedy zadanie to otrzymuje dofinansowanie w z programu Etno Polska.

S.SZ

Komentarze