Gmina Kościerzyna Sport

Paralekkoatletyka. Medalowy weekend zawodników UKS Olimpijczyk

Znakomicie spisali się lekkoatleci sekcji osób niepełnosprawnych UKS Olimpijczyka Skorzewo, zdobywając dwanaście medali podczas Mistrzostw Polski.

Dwóch zawodników skorzewskiego klubu startowało w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Juniorów U17 i U20 w Kozienicach. Na tych zawodach 17-letni Maciej Jutrzonka zdobył trzy złote medale, zwyciężając w konkursach pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i oszczepem w każdej konkurencji poprawiając rekordy życiowe. Maciej osiągnął także trzeci wynik całych zawodów wśród chłopców w klasyfikacji punktowej RAZA. Zdobył 454 punkty w pchnięciu kulą, za co otrzymał dodatkowe wyróżnienie. Warto wspomnieć, że Maciej zadebiutował na Mistrzostwach Polski Juniorów dwa lata temu i w swojej kolekcji ma już pięć złotych, dwa srebrne i dwa brązowe medale.

Kolejnym zawodnikiem, który w Kozienicach spisał się bardzo dobrze był Oskar Wilma, który w rywalizacji na 400m wywalczył srebrny medal i w skoku w dal był trzeci.

Kolejne osiągnięcia

W tym samym czasie w Krakowie odbywały się Mistrzostwa Polski „Sprawni Razem” lekkoatletów z niepełnosprawnością intelektualną z udziałem czwórki zawodników Olimpijczyka.

Nie zawiódł najbardziej utytułowany zawodnik skorzewskiego klubu; Daniel Pek, który zdobył dwa złote medale wygrywając biegi na 400m i 800m. Łukasz Walczak zwyciężył w konkursie rzutu dyskiem i wywalczył srebrny medal w pchnięciu kulą. Wyniki, jakie obaj osiągnęli dały im przepustkę na start w reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy VIRTUS, które odbędą się w lipcu w Krakowie.

Znakomicie w Krakowie spisał się także Amadeusz Reiss, który wystartował na mistrzostwach na dystansach 1500m i 5000m, zdobywając w debiucie dwa brązowe medale.

Do bogatej kolekcji Daniel Pek i Piotr Kiełpin dołożyli jeszcze srebrne medale, startując w reprezentacji województwa pomorskiego w sztafecie 4x100m.

Wielkie gratulacje należą się zawodnikom oraz ich trenerom: Leszkowi Zblewskiemu, Dawidowi Żołądkowi oraz Monice Kujawskiej, których praca przyniosła tak wspaniałe efekty.