Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach. Kilkadziesiąt medali dla KS Aqua Sport

Zawodnicy KS Aqua Sport wywalczyli 32 medale podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu w Płetwach w Gliwicach. Podczas rozgrywek wyłoniono również sześcioro mistrzów Polski, którzy przynależą do KS Aqua Sport.

W dniach 1-2 kwietnia w Gliwicach odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach. Do rywalizacji przystąpiło 189 zawodników z 12 klubów, a wśród nich aż 25 zawodników KS Aqua Sport. Opiekę trenerską nad zawodnikami sprawowali Damian Narloch i Michał Zarach. Zawody podzielone zostały na 3 bloki startowe i każdy zawodnik mógł wystartować w maksymalnie 2 konkurencjach w bloku i sztafecie.

Podczas rozgrywek sześcioro zawodników KS Aqua Sport zdobyło tytuł mistrza. To Iga Góralczyk, która dodatkowo zdobyła brąz, Zuzanna Peek, Anna Szybalska również z brązowym medalem, Filip Komar ze srebrnym krążkiem. W gronie tym znalazł się również Kajetan Klonowski z brązowym krążkiem i Kaja Lellek, która zdobyła srebro i brąz.

Medaliści z KS Aqua Sport

Do grona medalistów dołączyła Wiktoria Lellek, która zdobyła srebro na trzech dystansach oraz brąz na dwóch dystansach. Klaudia Bida i Konstanty Tarnowski wygrali po jednym srebrnym i jednym brązowym krążku. Anna Tarnowska, Monika Zarach, Marcelina Bławat, Jan Marchewicz i Arkadiusz Sędzicki zyskali po brązowym medalu.

Do tych sukcesów indywidualnych należy doliczyć wyczyn drużyny w sztafecie junior, gdzie Nina Kucharska, Monika Zarach, Dominik Męczykowski i Konstanty Tarnowski wywalczyli brązowe medale, plasując się na trzeciej pozycji jako drużyna.

Łącznie zawodnicy wywalczyli aż 32 medale, a dokonało tego w sumie 14 zawodników, co jest niewątpliwie największym sukcesem KS Aqua Sport w historii klubu. Cieszy fakt, że klub ma wielu zawodników na wysokim poziomie, a także to, że dołączają kolejne młode osoby, które już teraz zbierają bardzo cenne doświadczenie i uczą się od starszych kolegów i koleżanek.

Kolejne zawody, w jakich wystartują zawodnicy KS Aqua Sport odbędą się już 15 kwietnia, a będzie to GP Polski w Ratownictwie Wodnym.