Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. Zimowe Mistrzostwa Polski. Klubowicze z KS Aqua Sport znów triumfują

Na pływalni w Kościerzynie odbyły się Mistrzostwa Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym, których organizatorem był Klub Sportowy Aqua Sport. Były to pierwsze zawody w Kościerzynie, nad którymi patronat honorowy objął marszałek Mieczysław Struk, co zdecydowanie dodało prestiżu tym największym w historii pływalni zawodom.

W ceremonii otwarcia uczestniczył burmistrz Michał Majewski, prezes WOPR Paweł Błasiak, prezes Aqua Centrum w Kościerzynie Michał Kupc, wójt gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak, wójt gminy Przywidz Marek Zimakowski oraz dyrektor PCM w Garczynie Wiesław Baryła.

Do Kościerzyny przyjechało 233 zawodników z 17 klubów z terenu całego kraju. W zawodach wystartowali zawodnicy reprezentujący także Kościerskie WOPR oraz KS Aqua Sport Kościerzyna. Podczas zawodów ustanowiono aż 23 nowe rekordy, co potwierdza, że w Kościerzynie są świetne warunki do rozgrywania zawodów najwyższej rangi.

Sukcesy zawodników KS Aqua Sport

Zawodnicy KS Aqua Sport kilkukrotnie stawali na podium. Wśród juniorów młodszych wicemistrzem Polski został Filip Komar, natomiast wśród młodziczek z wicemistrzostwa Polski cieszyła się Dominika Peek. Również na drugim miejscu rywalizację ukończyła sztafeta 4x50m dziewcząt 12-15 lat w składzie: Anna Szybalska, Wiktoria Lellek, Anna Tarnowska i Zuzanna Peek. Warto dodać, że dziewczęta uległy rywalkom ze Szczecina nieco ponad sekundę. Warto odnotować jeszcze trzecie miejsce A. Szybalskiej wśród juniorek młodszych. Również trzecie miejsce zajęła sztafeta 4x25m dziewcząt 12-15 lat w składzie: W. Lellek, Marcelina Bławat, A. Tarnowska i A. Szybalska. Warto zaznaczyć, że Daria Freda i Z. Peek kończyły wyścigi na czwartym miejscu, ale także pozostałe osoby regularnie plasowały się w pierwszej dziesiątce najlepszych w swoich kategoriach wiekowych. Padło kilka rekordów klubu, co dowodzi ciężkiej i efektywnej pracy w KS Aqua Sport.