Na sygnale Powiat kartuski

Powiat kartuski. Pechowy wtorek dla kilku kierowców

Choć zima odeszła, to warunki jazdy, szczególnie nad ranem mogą być trudne. Świadczą o tym wydarzenia z ubiegłego wtorku, gdzie doszło do czterech poważnych kolizji. Było to nawet zaskoczeniem dla samych policjantów. Stąd apel do kierowców, aby szczególnie rano uważali na śliską jezdnię.

Pierwsze zgłoszenie dyżurny kartuskiej komendy otrzymał przed godziną 5. Policjanci z Żukowa udali się na miejsce zdarzenia drogowego do Pępowa. Mundurowi ustalili, że 24-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, podróżując Skodą w kierunku Leźna, prawdopodobnie w wyniku zaśnięcia, zjechał na lewe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na obserwacje.

Surowe mandaty dla sprawców

Kolejne zdarzenie miało miejsce przed godz. 6 w miejscowości Barwik. Funkcjonariusze z kartuskiej drogówki ustalili, że 25-letnia mieszkanka powiatu wejherowskiego jadąca BMW, wykonując manewr wyprzedzania, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na lewe pobocze i uderzyła w drzewo. Następnie siłą odrzutu zderzyła się z wyprzedzanym pojazdem marki Scania. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym w wysokości 1,1 tys. zł.

Następna kolizja miała miejsce w Sierakowicach po godzinie 10. Policjanci z drogówki ustalili, że 37-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego, jadąc VW ul. Piwną, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej ul. Kartuską 29-letniej mieszkance powiatu gdańskiego, która podróżowała toyotą. 37-latka została ukarana mandatem karnym w wysokości 1,2 tys. zł.

Ostatnia kolizja drogowa miała miejsce w Przodkowie. Według ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia mundurowych wynika, że 63-letni kierowca Toyoty, włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, kierującej VW 19-letniej mieszkance powiatu kartuskiego. Kierowcy byli trzeźwi, a sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,1 tys. zł.

Apel policjantów

Mundurowi apelują do kierowców o szczególnie ostrożną jazdę, ponieważ to właśnie nadmierna prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych.

– Zmniejszenie prędkości wbrew pozorom nie opóźni zbytnio dotarcie na miejsce przeznaczenia, a może znacząco poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – przypominają funkcjonariusze.

KPP/opr.red

Fot. OSP Leźno

Komentarze