Gmina Przodkowo Wokół nas

Przodkowo. W Przodkowie trwa festiwal pomocy dla Seweryna Wrońskiego

Ponad trzydzieści zespołów zgłosiło swój udział do Świątecznego Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Halowej Seniorów w Przodkowie. Cel rozgrywek był jeden – zebrać jak największą pulę środków na rehabilitację Seweryna Wrońskiego.

Przypomnijmy, Seweryn Wroński jest absolwentem AWFiS, nauczycielem wychowania fizycznego w SP w Przodkowie i jednym z inicjatorów utworzenia tam klas sportowych. Od lat z powodzeniem trenował juniorów w przodkowskim GKS-ie, w tym roku zdobył dyplom trenera UEFA A. Niestety jeden dzień sprawił, że jego życie pełne radości i uśmiechu, zmieniło się w szpitalną rzeczywistość i walkę o powrót do zdrowia. W sierpniu z niewiadomych przyczyn Sewerynowi zatrzymało się serce. Doprowadziło to do niedotlenienia mózgu i licznych zmian w organizmie. 29-latek długo walczył o życie, ale dał radę. Wrócił do domu, jednak teraz rozpoczyna równie trudny etap – specjalistyczną rehabilitację. Jest silny i walczy jak prawdziwy zawodnik, ale potrzebuje ogromnego wsparcia i środków na rehabilitację.

Kontynuują pomoc

Miesiąc temu z inicjatyw Jacka Miąskowskiego w Przodkowie odbył się kiermasz. Hala wypełniła się tłumami chcącymi nieść pomoc. Odzew był szeroki, od zwykłych mieszkańców, po firmy i stowarzyszenia. Efekt przerósł oczekiwania. Zebrano ponad 100 tys. zł. Jednak w związku z tym, że rehabilitacja jest bardzo kosztowna pomyślano o kontynuacji akcji pomocowych. W ten szczytny cel postanowiło włączyć się również środowisko piłkarskie organizując turniej, z którego wszystkie środki zostały przeznaczone na rehabilitację. Warunkiem uczestnictwa w turnieju było uiszczenie przez wszystkie chętne drużyny kwoty wpisowej wynoszącej minimum 500 zł.

W akcję włączyły się m.in. panie z KGW Hopowianki i ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych Jezioranki, które zapewniły ofertę gastronomiczną oraz stoiska z zabawkami, ozdobami i loterią.

Budmax Przodkowo ze złotym medalem

W weekendowym turnieju charytatywnym wzięło udział ponad trzydzieści drużyn z całego województwa. Mecze były na tyle zacięte, że w niektórych o wyniku decydowały dopiero rzuty karne. Ostatecznie na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna Budmax Przodkowo, a zawodnik tej drużyny Maciej Osłowski został okrzyknięty MVP Turnieju. Drugie miejsce zajął team Wronex, a Max Zukow został najlepszym bramkarzem rozgrywek. Trzecie miejsce należało się drużynie Hemako Sztutowo, której piłkarz Mateusz Gruszewski zgarnął tytuł ,,Króla Strzelców’’.

Statuetki najlepszym zespołom i ich zawodnikom wręczył sam wójt gminy Andrzej Wyrzykowski.

– Dziękujemy, że byliście razem z nami. To był piękny czas, pełen sportowych emocji na boisku i świątecznej atmosfery poza nim – podsumowują organizatorzy wydarzenia.

Red.

Komentarze