Gmina Przodkowo Kultura Wokół nas

Przodkowo. Wspomóż ZPiT Przodkowianie. Dołóż swoją cegiełkę do nowych strojów

ZPiT Przodkowianie wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca Przodkowianie podjęli decyzję o kupnie nowych strojów reprezentacyjnych. Jednak ich kosz przewyższa zdolności finansowe zespołu. Dlatego jego członkowie postanowili utworzyć zbiórkę, gdzie każdy może dołożyć swoją cegiełką.

Zespół Pieśni i Tańca „Przodkowianie” powstał jesienią 2006 roku w Przodkowie. W składzie znajdują się uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej oraz absolwenci. Są uczestnikami wielu uroczystości gminnych i powiatowych, a także przeglądów i koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Podczas występów jego członkowie prezentują tradycyjne tańce i piosenki kaszubskie, które ukazują bogactwo i urok ludowego folkloru Kaszub.

Potrzebują wsparcia

– ZPiT Przodkowianie, nasze tancerki i tancerze pełnią serca pasją do kaszubskiego folkloru, pragną ożywić swoje występy i wnieść jeszcze więcej radości i energii na scenę. Aby to osiągnąć, potrzebujemy pomocy. Nasz zespół ma wielkie marzenie – zakup nowych, pięknych strojów, które podkreślą naszą tożsamość kulturową i pozwolą nam rozkwitnąć artystycznie. Obecne stroje mają już prawie 20 lat, staraliśmy się dbać o nie jak najlepiej, ale czas leci nieubłaganie a niestety nic nie jest wieczne. Dzięki wsparciu gminy będziemy mieli możliwość uszyć koszule, za co serdecznie dziękujemy. Jednak garderoba tancerki i tancerza nie składa się jedynie z koszuli, ale z wielu innych elementów i tutaj przechodzimy do meritum. Założyliśmy zrzutkę gdzie każdy będzie miał okazję nas wspomóc dowolną kwotą. Twoje wsparcie finansowe pomoże nam spełnić te marzenia i sprawi, że nasze występy będą jeszcze bardziej niezapomniane. Dołącz do naszej zbiórki i pomóż nam tańczyć z nową energią i blaskiem! Dziękujemy za każdą złotówkę i za wsparcie, które sprawi, że nasza sztuka będzie kontynuowana i rozwijana. Razem możemy stworzyć magiczne widowisko – podkreślają członkowie zespołu.

Datki można wpłacać za pośrednictwem strony zrzutka.pl.

https://zrzutka.pl/odnowione-korzenie-nowe-stroje-wspieraj-zpit-przodkowianie-w-ich-artystycznej-podrozy-j8cczu?fbclid=IwAR3Rkprb9DrSYLz8zwBwasOzwvk9rQnRMVYN1uFD-THNqKkOxUFZis6E_kU

ZPiT/opr.red

Komentarze