Powiat kartuski Samorząd

Powiat kartuski. Wyniki II edycji Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wygrani i przegrani zimowej edycji

Wczoraj poznaliśmy listę projektów, które zakwalifikowały się na dofinansowanie w II edycji konkursu RFIL. Pomoc rządowa trafiła do pięciu samorządów. Przynajmniej dwie gminy zostały jej pozbawione.

W I edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w powiecie kartuskim pomocy otrzymało sześć gmin.  Łącznie trafiło do nich 10,5 mln zł. Do jego II edycji samorządy wnioski składały w grudniu. Do końca marca mieliśmy poznać jego wyniki. Dziś zostały one opublikowane na stronie Urzędu Wojewódzkiego.

Pomoc od 0,5 do 8 mln zł

Najmniejszą kwotę otrzymała gmina Przodkowo. Jej wniosek dotyczył modernizacji podłogi świetlików dachowych w budynku hali widowiskowo-sportowej w Przodkowie. Inwestycję gmina wyceniła na nieco ponad 500 tys. zł i o taką kwotę wnioskowała. Otrzymali dokładnie 0,5 mln zł.

Gmina Somonino złożyła wniosek dotyczący przebudowy wiaduktu drogowego położonego nad linią kolejową nr 214 Somonino – Kartuzy wraz z przebudową dojazdów. Na tę inwestycję samorząd wnioskował o 917 tys. zł, a ostatecznie uzyskał 900 tys. zł wsparcia.

Gmina Sierakowice wnioskowała o pozyskanie wsparcia w wysokości 1,98 mln zł na rozbudowę Szkoły Podstawowej w miejscowości Mojusz o salę gimnastyczną wraz z zapleczem socjalnym. Wnioskowaną kwotę gmina uzyskała w całości.

Wniosek gminy Stężyca opiewał na kwotę 6,5 mln zł i dotyczył  realizacji inwestycji budowy dwóch przyszkolnych sal gimnastycznych oraz rozbiórce istniejących hal namiotowych w miejscowościach Klukowa Huta i Kamienica Szlachecka. Na ten cel samorząd otrzymał 4 mln zł dofinansowania.

Powiat Kartuski uzyskał dofinansowanie w wysokości 8 mln zł na realizację przebudowy i rozbudowy budynku po Sądzie Rejonowym, choć pierwotnie samorząd wnioskował o prawie 12,5 mln zł wsparcia.

Nie załapali się na dofinansowanie

Wiemy, że oprócz gmin wyżej wymienionych swoje wnioski złożyły też gminy Sulęczyno i Kartuzy. Niestety nie ma ich na liście beneficjentów programu.

red.

Szkoła Podstawowa w miejscowości Mojusz, która zostanie rozbudowa o salę gimnastyczną i zaplecze socjalne.

Komentarze