Gmina Przodkowo Szkolnictwo

Przodkowo. Zapraszamy 6 kwietnia na Dzień Otwarty do PZS

Powiatowy Zespół Szkół w Przodkowie zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ich rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się 6 kwietnia w godzinach 9.00-12.00. To wyjątkowe wydarzenie stanowi doskonałą okazję do bliższego zapoznania się z bogatą ofertą kształcenia oraz warunkami rekrutacji w PZS.

Czego można się spodziewać? W trakcie Dnia Otwartego uczestnicy odkryją fascynujący świat branży informatycznej, programowania, grafiki, oraz architektury. Ponadto, utalentowani uczniowie klas Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych przygotują zdrowe przekąski, a cukiernicy będą na żywo demonstrować sztukę przygotowywania tortów.

W sali konsumenta będzie okazja do delektowania się kawą i zdrowymi przekąskami, podczas gdy uczniowie udzielą przybyłym wszelkich informacji o szkole i programach nauczania.

Co będzie można zobaczyć?

Klasa o profilu Technik Informatyk zaprezentuje tajniki branży IT oraz pokaz programowania i składania komputerów.

Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej zabierze chętnych na pokaz tworzenia portretów cyfrowych, udział w żywej lekcji grafiki na tabletach cyfrowych i pokaz druku 3D.

Technik Architektury Krajobrazu zaprezentuje udział w procesie tworzenia projektów koncepcyjnych ogrodów i aranżację kwiatowych kompozycji.

Dzięki uczniom z profilu Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych chętni spór obują pysznej kawy, skosztują ciast i zdrowych przekąsek przygotowywanych na żywo.

Dodatkowe atrakcje: prezentacja projektów Erasmus+, prezentacja języka kaszubskiego z udziałem gier, quizów, a także „ścianki ze Stolemem i kraśniętami”, quizy z języka angielskiego oraz geografii, jak również pokaz fryzjerski i cukierniczy.

– Dzień Otwarty to idealna okazja do spotkania z naszymi utalentowanymi uczniami Technikum oraz Branżowej Szkoły I Stopnia, rozmów z nauczycielami oraz udoskonalenia swoich umiejętności technicznych. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym dniu, który pozwoli Wam lepiej poznać naszą szkołę i jej bogatą ofertę edukacyjną – zachęcają władze szkoły.

Nad/opr.red

Komentarze