Kultura Powiat kościerski Wokół nas

Kościerzyna. Zebranie członków LOT „Serce Kaszub”. Wybrano władze na kolejną kadencję

7 marca odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Lokalnej Organizacji Turystycznej „Serce Kaszub”. Podczas tego ważnego wydarzenia, władze oraz biuro przedstawiły sprawozdanie z działalności w 2023 roku. Ponadto, przeprowadzono wybory na kolejną trzyletnią kadencję Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej.

Gościem specjalnym zebrania był dyrektor zarządzający Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną Łukasz Magrian, który podkreślił, że LOT Serce Kaszub to jeden z najprężniej działających LOT-ów w województwie pomorskim. Współpraca między LOT Serce Kaszub a PROT została uznana za wzorową, a stowarzyszenie ciągle rozwija swoją aktywność.

W sprawozdaniu za rok ubiegły podkreślono, że LOT może pochwalić się realizacją projektów, na które łącznie wydano 100,6 tys. zł, a z czego 69,6 tys. zł zostało uzyskane ze źródeł zewnętrznych.

Plany na bieżący rok

Plany na rok 2024 są równie ambitne. LOT „Serce Kaszub” złożył wnioski o dofinansowanie 10 projektów, z czego już 4 otrzymały pozytywną decyzję. Stowarzyszenie zamierza także zaangażować się w organizację XXV Światowego Zjazdu Kaszubów, planowanego w Kościerzynie. Działania LOT będą się koncentrować na promocji kultury, rekreacji oraz ochronie środowiska, we współpracy z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym. Dodatkowo, LOT „Serce Kaszub” weźmie udział w krajowych targach turystycznych oraz kontynuować będzie kampanię promocyjną projektu „Geocaching- 40 skrzynek w Sercu Kaszub”, cieszącego się popularnością od 10 lat.

Są władze na nową kadencję

Podczas wyborów do władz na kolejną kadencję, skład Zarządu i Komisji Rewizyjnej pozostał bez zmian. Kolejne trzy lata funkcje w Zarządzie będą pełnić: Michał Kupc, Andrzej Knitter, Gabriela Sumionka, Ewelina Labuda i Agnieszka Ganowicz-Rolbiecka. Natomiast skład Komisji Rewizyjnej nadal obejmuje Konrad Komorowski, Karina Florek i Anna Miszczak. Wyniki wyborów świadczą o zaufaniu członków stowarzyszenia do obecnych władz, doceniając ich wkład w promocję i rozwój regionu Kaszub.

Nad/opr.red

Komentarze