Miasto Kościerzyna Sport

Reda. Finałowa Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Zawodnicy z Kościerzyny zdominowali finał i klasyfikację generalną

Na rozegranych 5 grudnia zawodach w Redzie, kościerzacy potwierdzili swoją dominującą pozycję w Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Pozycję klubu wzmacnia również fakt, że w Kościerzynie organizowane są coraz wyższe rangą zawody, łącznie z Mistrzostwami Polski, które odbędą się 11-12 grudnia.

Po trzeciej rundzie ligi, która miała miejsce 17 października w Kościerzynie, w ubiegłą niedzielę odbył się finał Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. W Redzie wystartowało 82 zawodników z ośmiu klubów z Pomorza. Tradycyjnie rywalizowali w trzech konkurencjach. Zawodnicy z Kościerzyny pokazali swoją klasę.

Znaczące sukcesy

W konkurencji 100 m super ratownik rewelacyjnie wypadły dziewczęta, ponieważ wśród młodziczek zwyciężyła Anna Szybalska, a Anna Tarnowska ukończyła konkurencję na trzecim miejscu. Wśród juniorek młodszych wygrała Daria Freda przed Marią Schutz. Wszystkie dziewczyny ustanowiły nowe rekordy życiowe. Również chłopacy mają powody do zadowolenia, bo wśród młodzików srebrny medal wywalczył Maciej Zaborowski, a wśród juniorów młodszych srebro otrzymał Kacper Brandt, a brąz Jan Marchewicz. Cała trójka ustanowiła również rekordy życiowe. Juniorzy rywalizowali natomiast na dystansie 200m super ratownik – z brązowego medalu cieszył się Maksymilian Okrój.

Te same osoby dominowały również w pozostałych konkurencjach indywidualnych: 50 m ratowania manekina i 100 m z przeszkodami.

Zawodnicy z Kaszubskiego WOPR nie dali żadnych szans rywalom również w wyścigach sztafetowych. Złote medale i puchary wywalczyły drużyny żeńskie w kategorii młodzik i junior młodszy. W tej pierwszej kategorii startowały: Milena Wajer, Wiktoria Lellek, Anna Szybalska i Anna Tarnowska. Natomiast drużynę juniora młodszego tworzyły Klaudia Bida, Iga Góralczyk, Maria Schutz i Daria Freda. Nie odstawali od nich chłopcy w kategorii młodzik – drużyna w składzie: Filip Komar, Szymon Kropidłowski, Kacper Rozgoński i Maciej Zaborowski.

Klasyfikacja generalna ligi

W klasyfikacji generalnej zawodnicy z Kościerzyny spisali się rewelacyjnie. W kategorii młodzik wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Anna Szybalska, kolejne miejsce Anna Tarnowska, a na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Lellek. Warto zaznaczyć, że Wiktoria Lellek, jako najmłodsza zawodniczka otrzymała z rąk Prezesa Pomorskiej Federacji WOPR Piotra Dąbrowskiego nagrodę rzeczową w postaci plecaka ratowniczego i bojkę ratowniczą. Wśród juniorek młodszych triumfowała Maria Schutz, a na trzecim miejscu rywalizację ukończyła Daria Freda. W kategorii OPEN zwyciężyła Magdalena Majewska. Natomiast wśród chłopców w kategorii młodzik zwyciężył Maciej Zaborowski. Z kolei w juniorach młodszych triumfował Kacper Brandt, a w juniorach na drugim miejscu sklasyfikowany został Maksymilian Okrój.

Sukcesy zawodników Kaszubskiego WOPR powodują, że pozycja klubu w lidze jest znacząca, stąd Kościerzyna i miejscowe Aqua Centrum staje się coraz częściej miejscem organizacji zawodów. Faktem świadczącym o dostrzeżeniu potencjału klubu jest decyzja, aby zorganizować tu XII Zimowe Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym.   

Jak podkreśla trener Michał Zarach, znaczące sukcesy zawodników klubu i jego pozycji w lidze to wynik m.in. dobrej współpracy z samorządami miasta i powiatu, które pomogły finansowo w organizowaniu zawodów w Kościerzynie. Nie bez znaczenia ma również wsparcie finansowe wielu firm działających na terenie powiatu kościerskiego.

Nad/opr.red

Komentarze