Konkursy Samorząd Wokół nas

Region. Hit Targów, srebro w „Agrolidze” i sukces w wyborach. Sukcesy Centrali Nasiennej „Zielenin” i jej właściciela

Centrala Nasienna „Zielenin” to firma która kontynuuje 60-cio letnią tradycję współpracy z rolnikami z regionu Kaszub i Polski w zakresie produkcji i wymiany materiału siewnego. Prężnie prosperująca firma zarządzana przez jej właściciela Stanisława Małachowskiego co rusz zdobywa laury na konkursach, targach i wystawach.

Głównym kierunkiem działalności Centrali Nasiennej „Zielenin” z Kościerzyny jest produkcja kwalifikowanego materiału siewnego zbóż, traw oraz sadzeniaków ziemniaka. Firma zajmuje się również produkcją nasion roślin strączkowych, mieszanek trawnikowych i pastewnych, oraz pozostałych nasion rolniczych. Podczas niedawnej Kaszubskiej Jesieni Rolniczej, „Zielenin” zaprezentował najnowszą ofertę odmianowa na sezon Jesień 2023 – Wiosna 2024,  a wykwalifikowana obsługa umożliwiała klientom uzyskanie fachowej porady i pomoc w wyborze odpowiedniego materiału siewnego. Stoisko „Zielenina” prezentowane na Targach w Lubaniu cieszyło się ogromną popularnością i przy okazji zgarnęło nagrodę i puchar za najlepszą aranżację stoiska.

Srebro w konkursie AgroLiga 2023 i sukces w powiatowych wyborach PIR

Kolejnym sukcesem „Zielenina” był start w prestiżowym konkursie „Agroliga” który przebiega w dwóch kategoriach: „Rolnik” i  „Firma”. W wojewódzkim etapie konkursu w kategorii: „Firma” Centrala Nasienna „Zielenin” zdobyła drugie miejsce i tytuł wicemistrza województwa pomorskiego.  Jest to duże osiągnięcie, gdyż sam konkurs objęty jest patronatami najważniejszych instytucji rolniczych w Polsce z ministrem rolnictwa na czele. Nagrody dla firmy z Kościerzyny wręczali przedstawiciele pomorskich samorządów i najważniejszych instytucji rolniczych. Drugie miejsce w konkursie „Agroligi” jest przepustką do startu w krajowym finale konkursu, który odbędzie się w drugim kwartale 2024 roku w Warszawie. Sukcesy firmy i sposób oraz strategia jej zarządzania spowodowały, że właściciel „Zielenina” Stanisław Małachowski doceniony został w środowisku rolniczym i podczas ostatnich wyborów do kościerskiej Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej uzyskał mandat członka tej Rady.  

BM

Komentarze