Wokół nas

Region. Horoskop samorządowy na 2020 rok. Włodarze gmin w obliczu ciał niebieskich

Mimo, że horoskopy nie są uznawane przez naukę, to cieszą się niezmiennie wysoką popularnością i mają bardzo dużą grupę wielbicieli, którzy wierzą, że analiza sporządzona na podstawie układu ciał niebieskich według daty i godziny narodzin, ma decydujący wpływ na całe życie człowieka.

Astrolodzy twierdzą, ze horoskop jest nauką o nas samych, swoistym kodem, który zawiera prognozę naszego życia. Astrologowie zajmują się odczytaniem tego kodu, tak by konkretna osoba mogła nieco więcej dowiedzieć się o sobie i swoim życiu. Twierdzą nawet, że horoskop jest mapą umysłu. 

Znaki zodiaku wskazują czy konkretne osoby mogą ze sobą zgodnie współżyć, współpracować lub przeprowadzać pożyteczne projekty czy też ledwie się tolerować lub nie akceptować, albo wręcz wykazywać niechęć. Największe problemy występują między osobami spod znaków zodiaku w których występują zwierzęta rogate, czyli byk, baran i koziorożec. Akceptacji często brakuje między osobami spod znaków strzelca, skorpiona i raka.

Poniżej przedstawiamy horoskop na rok 2020 dla znaków zodiaku,  włodarzy naszych dwóch powiatów oraz 16. gmin a także przewodniczących rad samorządowych. 

BM

BARAN – Mariusz Treder – przewodniczący Rady Miejskiej w Kartuzach, Mirosław Warczak – wójt gminy Liniewo, Dariusz Toporek – przewodniczący Rady Gminy Przodkowo, Tadeusz Kobiela – wójt gminy Sierakowice, Wojciech Kankowski – burmistrz Żukowa.

Obdarzony zdecydowanym i silnym charakterem, z dużą dozą optymizmu. Często poszukuje nowych wyzwań, jest honorowy i zawsze dotrzymuje słowa. Karierą zawodową osób spod znaku Barana rządzić będzie w 2020 roku Saturn. Oznacza to więcej dyscypliny w bezpośrednim otoczeniu, mnóstwo nowych zadań, wytężonej pracy i spektakularnych efektów. Swój szczęśliwy finał znajdą zaległe sprawy z poprzedniego roku. Najważniejsze sprawy musi załatwić do 20 lipca, później wszystko przychodzić będzie trudniej, a nawet mogą pojawić się poważne konflikty. 

BYK- Alicja Żurawska – starosta kościerska.

Jest niezwykle wytrwały, pracowity i konsekwentny. Dotrzymuje terminów a jego cechy osobiste powodują, że otoczony jest życzliwymi ludźmi. Rok 2020 zacznie się od wielu inicjatyw społecznych i potrzeby włączenia się w jakiś większy nurt zaangażowania. Wiosną mogą pojawić się problemy, gdyż ktoś inny będzie chciał zaprowadzić własne porządki. Od września planeta Uran spowoduje, że Byki nieco zwolnią tempo pracy na rzecz przemiany wewnętrznej, co rozpocznie rozwój sfery duchowej. Pojawią się nowe możliwości rozwoju osobistego. Mimo to pokłady energii nadal powodować będzie niemałe sukcesy i przychylność otoczenia. 

BLIŹNIĘTA – Bogdan Łapa – starosta kartuski, Jan Błaszczyk – przewodniczący Rady Gminy Stara Kiszewa, Michał Melibruda – wójt gminy Chmielno, Andrzej Wyrzykowski – wójt gminy Przodkowo, Mirosław Kuczkowski – przewodniczący Rady Gminy Sierakowice.

Cechą charakterystyczną Bliźniąt jest błyskotliwość, inteligencja, kreatywność, otwartość na świat i ludzi.  Mają mnóstwo znajomych, łatwo nawiązują kontakty, jednak gdy przychodzi do wykorzystania tego w życiu codziennym, nie mogą się zdecydować, jaką drogę obrać. Są mistrzami łapania dwóch srok za ogon. W roku 2020 wprowadzą mnóstwo nowych przedsięwzięć, do których przekonają wszystkich niezdecydowanych. Pokonają wszystkie przeszkody i zadziwią otoczenie swoimi pomysłami. Muszą jednak wykazać się cierpliwością, gdyż wiele zadań znajdzie swój szczęśliwy finał dopiero w roku 2021. 

RAK – Stefan Literski – przewodniczący Rady Gminy Stężyca, Adam Sosnowski – przewodniczący Rady Gminy Liniewo, Roman Brunke – wójt gminy Karsin.

Osoby spod tego znaku są uczuciowe, wrażliwe i empatyczne. W realizowane zadania wkładają całe serce, gdyż są sumienne, odpowiedzialne i podążają za intuicją, która ich nie zawodzi. Istnieje szansa, że zbliżający rok spowoduje objęcie nowych obowiązków i wynikający z tego podziw otoczenia. W lecie mogą pojawić się lepsze momenty i mimo wrodzonej nieśmiałości, Raki poproszą wszechświat o coś więcej. Układ gwiazd nie będzie korzystny, jednak warto przemóc się i wykorzystać swoją wiedzę i fachowość w walce o własne sprawy, a nie ciągle o sprawy innych. Inni i tak dużo już zyskali dzięki postawie Raków. 

LEW – Marian Pick – wójt gminy Stara Kiszewa, Tomasz Brzoskowski – wójt gminy Stężyca, Marek Wołoszyk – przewodniczący Rady Gminy Nowa Karczma, Bogumiła Mokwińska – przewodnicząca Rady Gminy Lipusz.

Ambicja, charyzma, pewność siebie, odwaga i uparte dążenie do celu – to cechy Lwa, które powodują, że wykazuje się on dużą inicjatywą i przedsiębiorczością. Rok 2020 to rok nowych możliwości i perspektyw. Od 5. sierpnia, kiedy to Merkury wejdzie w znak Lwa, będzie najlepszym okresem na podpisywanie umów i zawierania korzystnych i ciekawych znajomości. Jednak ten sam Merkury stojący w opozycji do Jowisza ostrzega, że każda próba sprzeniewierzenia się dotychczasowym zasadom i przejścia na skróty, może skończyć się dotkliwą porażką i będzie sporo kosztować. Może dojść do konfliktu z otoczeniem i wówczas trzeba będzie zdecydować, czy zawrócić czy stawić czoła oponentom. 

PANNA – Helena Kaszubowska-Nitz – przewodnicząca Rady Miejskiej Kościerzyna, Andrzej Sołtysek – przewodniczący Rady Gminy Somonino, Bernard Grucza – wójt gminy Sulęczyno.

Osoby spod tego znaku cechuje logiczne i jasne oraz precyzyjne myślenie. Mają dobrą pamięć, są stabilne oraz obowiązkowe. Najbliższy rok to będzie pasmo sukcesów, choć ujemną stroną będzie nawał nowych obowiązków. Poproszą w związku z tym o pomoc i popracują trochę w zespole, lecz muszą uważać, aby nie być pominiętym przy przyznawaniu nagród za pracę. Wykażą też trochę zapału nad przyswojeniem nowej, przydatnej wiedzy. Wszystkie sprawy zawodowe pójdą w dobrym, oczekiwanym kierunku, utwierdzając otoczenie w przekonaniu, że właściwa osoba zajduje się na właściwym miejscu. Zapewnia o tym Merkury w trygonie z Uranem.  

WAGA – Marian Kowalewski – wójt gminy Somonino, Andrzej Pollak – wójt gminy Nowa Karczma, Stanisław Klimowicz – przewodniczący Rady Gminy Chmielno.

Skupianie się na jasnej stronie życia, pozytywna energia i ignorowanie drobnych kłopotów, to nadal dobry sposób na życie osób spod znaku Wagi. Ponadto zrównoważenie i rozsądek powodują, że osoby te są cenionymi współpracownikami na których można polegać. W roku 2020 będzie się dużo działo, zwłaszcza w drugiej połowie roku. Jednak Wagi muszą pamiętać, aby liczyć siły na zamiary. Pod koniec lata, w czasie kwadratury Saturna z Merkurym pojawią się kłopoty i brak pomysłów na ich rozwiązanie. Trzeba się będzie zwrócić do zaufanych współpracowników i wypracować plan wyjścia z problemów. Nie będzie wtedy łatwo. Muszą też uważać, aby dokładnie czytać to co podpisują.

SKORPION – Grzegorz Piechowski – wójt gminy Kościerzyna.

Jest doskonale zorientowany w swoich mocnych i słabych stronach, co powoduje, że wie jak przedzierać się przez życie. Cechują się spostrzegawczością i skrupulatnością. Są lojalnymi i cenionymi pracownikami. Rok będzie udany a pierwsze tego przejawy pokażą sie już w marcu. Wszystkie przedsięwzięcia mają szansę na powodzenie i dalszy rozwój w następnych latach. Jest szansa na podniesienie swoich kwalifikacji, być może na naukę języka obcego. Z łatwością przyjdzie podpisywanie nowych korzystnych umów. Niektóre osoby mogą sprawić przykrość i zawód. Mogą się pojawić trudności w oddzieleniu spraw zawodowych od prywatnych. 

STRZELEC – Andrzej Bober – przewodniczący Rady Gminy Kościerzyna, Witold Szmidtke – przewodniczący Rady Miejskiej Żukowo, Krystian Sikora – przewodniczący Rady Gminy Dziemiany, Marcin Modrzejewski – przewodniczący Rady Powiatu Kościerskiego.

Osoby spod tego znaku, są niepoprawnymi optymistami, wykazującymi sporą pogodę ducha. Generalnie należą do osób życzliwych i prostolinijnych, choć zbyt często chcą koniecznie postawić na swoim, co nie przysparza im przyjaciół. Rok 2020 będzie kontynuacją dobrej passy, co jest efektem wejścia w znak Strzelca, Jowisza. Już od stycznia przypływ energii spowoduje załatwienie wszystkich zaległych spraw, choć warto nie upierać się przy swoim, tylko wziąć pod uwagę potrzeby innych. Szkodliwe może być spoczywanie na laurach. Ciężka praca jest gwarantem pomyślności w sprawach zawodowych. Może pojawić się też jakiś oryginalny pomysł, przynoszący sporo satysfakcji. 

KOZIOROŻEC- Leszek Pobłocki – wójt gminy Dziemiany, Michał Majewski – burmistrz Kościerzyny, Mieczysław Gołuński – burmistrz Kartuz.

Na nikim nie można tak polegać jak na Koziorożcach. To osoby zdecydowane, gorliwe, pracowite, lojalne i sumienne. Mają duży talent organizacyjny i konsekwentnie dążą do celu. Nigdy nie zawodzą. W roku 2020 powinni skupić się na tym, czego dokonali już w latach poprzednich oraz układać plany długofalowe. Bardzo ważne jest, że w znaku tym przypada w roku 2020 koniunkcja Saturna i Jowisza wzmocniona Plutonem. Zdarza się tak raz na 20 lat. Oznacza to, że tworzenie inicjatyw na rok 2020 może być niepomyślne. Warto wszystkie bieżące sprawy zamknąć do końca kwietnia, a później skupić się już tylko na działaniach długofalowych. Ruch wsteczny Saturna spowoduje, że w drugiej połowie roku, wszystko będzie szło jak po grudzie. Ratunkiem będzie tylko ciężka praca, dyscyplina i samokontrola. 

WODNIK – Kazimierz Gliniecki – przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno, Mirosław Ebertowski – wójt gminy Lipusz.

To wulkan pomysłowości, otwartości i tolerancyjności, nie przejmujący się zdaniem innych. Ceni sobie wolność i niezależność a w osądach innych jest sprawiedliwy i rozważny. Z powodu tego, że w znaku tym zagości w roku 2020 wiele planet, można spodziewać się nieco chaosu i zagubienia. W niektórych sprawach sytuacja może wymknąć się spod kontroli i liczyć trzeba będzie na łut szczęścia. Koniec roku może być bardzo ciężki, ze względu na zbyt duże obłożenie pracą i spowodowany tym spadek efektywności, choć Jowisz będzie się starał przyjść z odsieczą. W maju mogą się pojawić problemy natury osobistej. Ponieważ nie wszystko pójdzie zgodnie z planem, w kilku sprawach zadecyduje ślepy los.

RYBY Marcin Krut – przewodniczący Rady Gminy Karsin, Mieczysław Woźniak – przewodniczący Rady Powiatu Kartuskiego.

To osoby wrażliwe z dużym poczuciem estetyki. Są uprzejme, delikatne i wyważone. Potrafią słuchać innych ludzi i przychodzić im z pomocą. Za pomocą rozmowy potrafią zażegnywać kłopoty i nieporozumienia. Rok 2020 będzie przełomowy. Od maja nastąpi wyraźny przypływ energii, dzięki obecności Marsa, który wejdzie w znak Ryb. Pojawią się nowe horyzonty rozwoju duchowego i możliwość pokonania blokad, które wyłoniły się wiele lat temu. Nastąpi swoiste przewartościowanie i inne spojrzenie na samego(ą) siebie. Może to spowodować, że osoby spod znaku Ryb, staną się ciekawszymi osobowościami, ku pożytkowi osób z bliższego i dalszego otoczenia.

Komentarze