Sponsorowane Sport Zapowiedzi

Region. Michał Kowalski o VIII Biegu Zaślubin Polski z Morzem „Od Hallera do Hallera”

Już po raz ósmy na starcie we Władysławowie spotkają się biegacze, którzy pod pomnikiem gen. Józefa Hallera rozpoczną VIII Bieg Zaślubin Polski z Morzem „Od Hallera do Hallera” – mówi Michał Kowalski, dyrektor COS OPO Cetniewo, współorganizator Biegu.

Jak co roku trasa tego biegu rozpoczyna się we Władysławowie, w dzielnicy Hallerowo tuż przy pomniku gen. Józefa Hallera, biegnie wzdłuż portu, następnie malowniczą ścieżką rowerową wzdłuż Zatoki Puckiej i kończy się po przebiegnięciu 12 km w również w porcie, tyle że puckim, również przy pomniku Hallera.

To symboliczne miejsce, w którym 10 lutego 1920 roku gen. Haller wraz ze swoją Błękitną Armią dokonał symbolicznych zaślubin Polski z morzem. Centralny Ośrodek Sportu Cetniewo, wraz z Gminą Władysławowo oraz Miastem Puck, jest współorganizatorem tego wydarzenia.

-Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy brać udział w organizacji tego wydarzenia, które jest bardzo ważne i symboliczne nie tylko dla mieszkańców Władysławowa czy Pucka, ale i całego Pomorza Gdańskiego. W zeszłym roku, jak i latach poprzednich Bieg cieszył się wysoką frekwencją niejednokrotnie przewyższając liczbę 400 uczestników na starcie. W tym roku również frekwencja dopisze, są jeszcze wolne miejsca na starcie, zapraszamy! – dodaje Michał Kowalski, współorganizator wydarzenia, dyrektor COS OPO Cetniewo. 

Link do zapisów: elektronicznezapisy.pl

Komentarze