Konkursy Samorząd

Region. Nagrody Marszałka Pomorskiego. Ostatnie chwile na zgłoszenia

Promowanie najciekawszych osobowości, wydarzeń i ofert turystycznych w naszym regionie to główny cel przyznawania Nagród Marszałka Pomorskiego za zasługi dla rozwoju turystyki. Wyróżnione mogą zostać także działania innowacyjne. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca.

Nagrody marszałka województwa pomorskiego mogą otrzymać osoby prywatne, organizacje pozarządowe, samorządy lokalne oraz podmioty gospodarcze, których działalność zawodowa i społeczna w ubiegłym roku wybitnie przyczyniła się do rozwoju turystyki w naszym regionie. Kandydatów do nagród mogą zgłaszać m.in. przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, samorządy gospodarcze, instytucje kultury, organizacje pozarządowe działające w zakresie turystyki oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność w zakresie usług turystycznych na terenie województwa pomorskiego.

Sześć kategorii

Nagrody przyznawane są za atrakcyjne i nowatorskie osiągnięcia w zakresie rozwoju turystyki w następujących kategoriach: Wydarzenie roku, Innowacja w turystyce, Oferta turystyczna, Osobowość roku i Inwestycja w turystyce. W tym roku pojawiła się też kategoria specjalna – Zielona turystyka, czyli tegoroczna nowość dotyczy odpowiedzialnej, zrównoważonej turystyki, charakteryzującej się szacunkiem do natury oraz minimalizowaniem jej wpływu na środowisko. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do 30 czerwca.

Wyniki ogłoszone zostaną podczas Regionalnych Obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbędą się 4 października w Europejskim Centrum Solidarności.

Nad/opr.red

Komentarze