Gmina Dziemiany Inwestycje

Dziemiany. Rozbudowa infrastruktury rowerowej. Jest umowa na ścieżkę Dziemiany-Trzebuń

W Urzędzie Gminy w Dziemianach została podpisana umowa na realizację zadania polegającego na budowie ścieżki rowerowej łączącej Dziemiany z Trzebuniem. Łączny koszt inwestycji to ponad 3,21 mln zł.

Pierwotnie na realizację zamówienia gmina zamierzała przeznaczyć kwotę 3 mln zł. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Każda z ofert była wyższa niż zakładał kosztorys. Ostatecznie gmina wybrała jako najkorzystniejszą ofertę należącą do przedsiębiorstwa Henryka Czarnowskiego, która opiewała na ponad 3,2 mln zł. Warto przypomnieć, że gmina otrzymała na realizację zadania 2,7 mln zł z Polskiego Ładu.

– Termin realizacji to koniec marca przyszłego roku. Wierzymy, że ta profesjonalna ścieżka rowerowa będzie dobrze służyła mieszkańcom naszej gminy, ale także turystom, którzy licznie korzystają z przyjemności jazdy rowerem – podkreśla wójt Leszek Pobłocki.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania w formule „zaprojektuj i wybuduj”, ciągu pieszo-rowerowego na trasie Dziemiany – Trzebuń. Długość odcinka ścieżki pieszo – rowerowej to około 3,4 km. Nawierzchnia ścieżki ma zostać wykonana z betonu asfaltowego.

Nad/opr.red

Komentarze