Gmina Kartuzy Sport Wokół nas

Region. Pomorska Gala Sportu. Nagrodzono młodych sportowców i ich trenerów

19 marca w sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego odbyła się Pomorska Gala Sportu Młodzieżowego. Młodzi sportowcy z naszego regionu oraz ich klubowi trenerzy otrzymali nagrody od marszałka województwa pomorskiego.

Samorząd województwa pomorskiego w roku 2024 zwiększył wsparcie dla sportu młodzieżowego poprzez zwiększenie dofinansowania Pomorskiej Federacji Sportu o ponad 1 mln zł. Środki te przeznaczone zostały na pomoc klubom sportowym, ale również na wsparcie samej młodzieży sportowej. Zwiększono między innymi fundusze na badania i współpracę ze specjalistami, aby zapewnić młodym sportowcom lepsze przygotowanie do zawodów.

Marszałek Mieczysław Struk w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na znaczenie marzeń i determinacji. Wyraził także nadzieję, że nagrody wręczone podczas gali stanowić będą symboliczną nagrodę za ich dotychczasowe osiągnięcia oraz bodziec do dalszej ciężkiej pracy.

Najlepsi zawodnicy i ich trenerzy

Gala była okazją do uhonorowania 59 utalentowanych młodych sportowców oraz 37 ich oddanych trenerów klubowych, którzy osiągnęli wybitne wyniki na międzynarodowych arenach w 2023 roku. Wielokrotnie nagradzane były różne dyscypliny sportowe, od boksu, szermierki, żeglarstwa, przez wioślarstwo, karate, aż po koszykówkę i łyżwiarstwo. W gronie zasłużonych znalazła się między innymi zapaśniczka Dominika Konkel z GKS Cartusia Kartuzy z trenerem Łukaszem Konklem oraz reprezentanci Rebelii Kartuzy: Adam Miłosz, Kacper Śleszyński i Armin Wilczewski z trenerem Patrykiem Zaborowskim.

– Latem tego roku w Paryżu odbędą się Igrzyska Olimpijskie. Jestem absolutnie przekonany co do tego, że każdy z was dziś marzy, żeby zostać w przyszłości mistrzem olimpijskim. Tego wam serdecznie życzę! – mówił do młodych sportowców marszałek. – Mam nadzieję, że wręczone dziś wyróżnienia stanowić będą symboliczne uhonorowanie waszych dotychczasowych osiągnięć i zachętę do dalszej pracy.

Nad/opr.red

Komentarze