Gmina Kartuzy Powiat kartuski Wokół nas

Region. Wyróżniono liderów pomocy społecznej. Grzegorz Mikiciuk z PCPR w Kartuzach wśród laureatów

Podczas uroczystej gali w Teatrze Muzycznym w Gdyni, 6 listopada Srebrne Drzewka wręczono osobom szczególnie zaangażowanym w działania na rzecz osób potrzebujących. Wśród nich Grzegorz Mikiciuk  dyrektor kartuskiego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Wyróżnienie przyznawane jest od 15 lat, tradycyjnie w listopadzie, kiedy obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Samorząd przyznaje Srebrne Drzewka pracownikom socjalnym, wolontariuszom i wszystkim osobom dobrej woli, pracującym w tej niezwykle ważnej i wrażliwej społecznie dziedzinie. Nagroda ma charakter indywidualny i jest przyznawana w formie listu gratulacyjnego oraz pamiątkowej przypinki.

–W  ubiegłym roku wszyscy mierzyliśmy się z trudami pandemii. Jednak praca pracowników szeroko rozumianej pomocy społecznej wymagała nadzwyczaj wielu poświeceń. Chodzi m.in. o personel placówek szczególnie narażonych na skutki pandemii takich, jak domy pomocy społecznej czy hospicja, ale też wielu organizacji pozarządowych – mówił marszałek Mieczysław Struk.

Laureaci tegorocznego konkursu

W tej edycji konkursu do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęły 24 wnioski. Kapituła zdecydowała o przyznaniu nagród pięciu osobom. Wśród nich znalazł się Grzegorz Mikiciuk dyrektor  PC PR w Kartuzach. Został on doceniony za wybitne działania w obszarze aktywizacji społeczno-zawodowej oraz nowatorskie, inspirujące rozwiązania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami.

UM/opr.red

Komentarze