Powiat kartuski

Ruszyła rekrutacja na Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kartuzach wznowił rekrutację na rok akademicki 2020/2021. Rozpoczęcie zajęć nastąpi w pierwszym tygodniu października.

W porozumieniu z Gdańskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, wykłady w tym semestrze będą tylko i wyłącznie online. Podobnie jak w ubiegłym semestrze. Zajęcia dodatkowe to: język angielski, profilaktyka, zumba i terapia tańcem. Z powodu Covid19 odbędą się one w bardzo małych grupach.

Zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku są przeznaczone dla osób, które chcą być aktywne, dysponują czasem i wolą kontynuowania nauki. Zajęcia dodatkowe odbywają się w Kartuskim Centrum Kultury lub na świeżym powietrzu o ile pogoda na to pozwoli. Zajęcia z języka angielskiego prowadzone będą w KCK albo w Liceum Ogólnokształcącym.

Dla żądnych wiedzy seniorów


Rekrutacja do Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kartuzach rozpoczęła się 10 września. Ubiegłoroczni studenci nie muszą wnosić opłat, ponieważ zostały one przeniesione z poprzedniego semestru. Natomiast nowi studenci muszą uiścić opłaty w wysokości 40 zł za wykłady, 80 zł za zajęcia dodatkowe.

Inauguracja roku akademickiego się nie odbędzie. Zajęcia rozpoczną się w pierwszym tygodniu października. Wszystkie informacje dostępne są na stronie Kartuskiego Centrum Kultury w zakładce Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Opr. Red.

Komentarze