Gmina Sierakowice Wokół nas

Sierakowice. Charytatywny Piknik Motoryzacyjny OtoCARS’Y. Zebrali 10,5 tys. zł na rzecz kartuskiego hospicjum

Grupa uczniów sierakowickich szkół zorganizowała Charytatywny Piknik Motoryzacyjny OtoCARS’Y. Cel imprezy był szczytny. Zebrane podczas wydarzenia środki w całości zostały przekazane na rzecz kartuskiego hospicjum.

Pod koniec października na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sierakowicach odbył się Charytatywny Piknik Motoryzacyjny zorganizowany przez ekipę uczniów. Koordynatorką teamu była szesnastoletnia Dominika Płotka z ZSP w Sierakowicach, która tego dnia spisała się na medal.

Szlachetny cel

Podczas wydarzenia goście mieli okazję obejrzeć piękne, zabytkowe samochody, a także pogłębić wiedzę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i wziąć udział w konkursie motoryzacyjnym.Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Ponadto przygotowano loterię fantową z cennymi nagrodami. Chętni mogli także „przejechać się” komputerowym symulatorem jazdy, obejrzeć z bliska wóz strażacki i dowiedzieć się więcej na temat pracy sierakowickiej OSP. 

Prócz licznych atrakcji należy też wspomnieć o celu wydarzenia. Podczas trwania pikniku młodzież zbierała środki na rzecz Hospicjum w Kartuzach.

– Wydarzenie zyskało wielki rozgłos i o wiele większy zasięg niż przewidywaliśmy. Dzięki hojności naszych gości zarówno w ramach loterii fantowej, jak i do puszek udało się zebrać 10,5 tys. zł – informują organizatorzy – Razem możemy więcej, dlatego pomagajmy, jeśli to możliwe – dodają z uśmiechem na ustach.

Wspaniały prezent

Kilka dni później drużyna OtoCARS’Y  odwiedziła kartuskie hospicjum. Uczniowie oficjalnie przekazali na ręce ks. Krzysztofa Krzemińskiego zebraną podczas pikniku kwotę. Ekipa na czele z koordynatorką Dominiką została mile przyjęta.

– Zostaliśmy poczęstowani ciepłą herbatką, a następnie ksiądz Krzysztof oprowadził naszą grupę po niedawno wybudowanym obiekcie, który ma posłużyć pacjentom hospicjum. Zebrana kwota z pewnością pomoże wyposażyć budynek w meble i inne potrzebne sprzęty – podsumowuje Dominika

Warto wspomnieć, że ekipa młodych ludzi zastanawia się nad organizacją kolejnej edycji pikniku.

Nad/opr.red 

Fot. Paweł Itrich
Fot. Paweł Itrich
Fot. Paweł Itrich
Fot. Paweł Itrich
Fot. Paweł Itrich
Fot. Paweł Itrich

Komentarze