Gmina Sierakowice Szkolnictwo Wokół nas

Sierakowice. Dni Otwarte w ZSP. Dzieląc się doświadczeniem, zachęcali do nauki w szkole

Między 23 a 25 marca w ZSP w Sierakowicach zorganizowane zostały Dni Otwarte. Był to moment, w którym uczniowie ZSP mogli zaprezentować uczniom klas ósmych i ich rodzicom wszystko to, co najlepsze.

Dni Otwarte to czas, kiedy zarówno uczniowie, jak i rodzice mogą zapoznać się z ofertą szkół. W ubiegłym tygodniu swoją ofertę edukacyjną przedstawiali uczniowie ZSP w Sierakowicach. Zachęcali absolwentów klas VIII do rozpoczęcia nauki właśnie w tej placówce.

Dołożyli wszelkich starań

Uczniowie ZSP opowiadali o dostępnych profilach, możliwych do uzyskania kwalifikacjach i szansach na rozwój. Uczniowie oprowadzali zainteresowanych po szkole, prezentując wszystkie zakątki i przybliżając najważniejsze miejsca budynku. Każdy profil miał swoją salę, w której zorganizowano sympatyczną prezentację, również w formie warsztatów – z dużym zainteresowaniem spotkały się miniwarsztaty gastronomiczne techników żywienia. Zajęcia pozalekcyjne, takie jak kółko szachowe czy harcerze, również miały okazję przestawić swoją ofertę. Wiceprzewodniczący samorządu opowiadał o jego działalności i możliwościach uczestniczenia w życiu szkoły. Harcerze przygotowali też świetną grę terenową w budynku, która zachęcała do samodzielnej i uważnej eksploracji. Na okolicznościowej tablicy każdy mógł zostawić po sobie ślad, a na specjalnej ściance zrobić pamiątkowe zdjęcie.

– Przygotowaliśmy różne atrakcje i z przyjemnością możemy powiedzieć, że nasze zaproszenie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że udało nam się zarazić wszystkich gości naszą pasją i już niedługo spotkamy się z nimi w społeczności szkolnej. Serdeczne podziękowania dla wszystkich nauczycieli, którzy zaangażowali się w organizację oraz uczniów, którzy poświęcili swój wolny czas! Oczywiście już zacieramy ręce i planujemy kolejne atrakcje na następne Dni Otwarte – relacjonuje społeczność szkolna.

Nad/opr.red

Komentarze