Gmina Sierakowice Szkolnictwo

Sierakowice. Działania ZSP i BS I st. Uczyli odpowiedzialności za naturalne środowisko

Z racji obchodzonego w zeszły piątek ,,Dnia Ziemi”, młodzież klas pierwszych i drugich Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach wzięła udział w akcji sprzątania ze śmieci miejsc, gdzie ich nie powinno być. Odbyła się ona pod hasłem: „Młodzież ZSP i BS I st. w Sierakowicach eko aktywna po raz drugi”.

Celem działania było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej młodzieży oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również uświadomić młodzieży, co daje bezmyślne wyrzucanie śmieci. Dlatego jednym z jej celów było wyszukiwanie i w miarę możliwości usuwanie małych wysypisk śmieci. Chodziło o wiosenne posprzątanie miejscowości zamieszkanych przez młodzież uczęszczającą do sierakowickiej placówki.

 Udało się to znakomicie. Uczniowie zebrali kilkadziesiąt worków śmierci, głównie z lasów oraz terenów wokół jezior i poboczy dróg.  

– Mamy nadzieję, że tego typu akcje uzmysłowią młodzieży, iż śmieci powinny być wrzucane do pojemników do tego przeznaczonych, a każdy z nas jest odpowiedzialny za środowisko naturalne. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zechcieli się zaangażować w tę akcję – składają podziękowania organizatorzy akcji.

Nad/opr.red

Komentarze