Gmina Sierakowice Szkolnictwo

Sierakowice. Praktyki zagraniczne. Uczniowie ZSP po raz kolejny szkolili się w Irlandii

Uczniowie Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach po raz drugi wzięli udział w zagranicznych praktykach w Irlandii w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i organizowanego w szkole projektu “Zawodowcy przyszłością Europy”. 

Dwadzieścioro uczniów kształcących się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik rachunkowości podczas czterech tygodni pobytu miało możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, oraz pracy w międzynarodowym zespole poza granicami kraju. Oprócz zdobywania wiedzy branżowej uczestnicy mieli także okazję zapoznania się z tradycjami i kulturą Irlandii. Dzięki współpracy z “Your International Training” – partnerem projektu, uczestnicy wyjazdu, zamieszkali u rodzin goszczących w urokliwym miasteczku Mallow. Pozwoliło to na lepsze poznanie lokalnej społeczności i rozwinięcie  umiejętności językowych.

Czas wolny poświęcili na wycieczki

Temu celowi służyły również wycieczki krajoznawcze. W pierwszym tygodniu uczestnicy wybrali się do nadmorskiej miejscowości Ardmor, a następnie do Cobh, jednego z najpiękniejszych miasteczek portowych w Europie. Atrakcją tej miejscowości jest również zabytkowa katedra św. Kolmana.

W kolejnym tygodniu odwiedzili  jedno z najbardziej zachwycających miejsc w Irlandii, czyli klify Moheru. Były też  wycieczki na  plażę w Lanhich i  do Parku Narodowego w Killarney, gdzie można było podziwiać wodospad Torc, jeziora oraz malowniczy park.

Dzięki różnym wyzwaniom, którym musieli stawić czoło, nauczyli się samodzielności i stali się bardziej otwarci na świat.

Nad/opr.red

Komentarze