Gmina Sierakowice Samorząd Wokół nas

Sierakowice. Rozpoczęcie kampanii wyborczej. Drużyna Rafała Makurata wystartowała

Z rozmachem i w iście amerykańskim stylu, 26 lutego Rafał Makurat, kandydat na wójta Sierakowic, rozpoczął swoją kampanię wyborczą. Zaprezentował swój program i przedstawionych zostało 26 kandydatów na radnych, którzy, jak ujął prowadzący, tworzą „Drużynę Rafała”. Spotkanie było żywe, padło wiele pytań i na każde znalazła się odpowiedź.

Start kampanii w SP nr 2 w Sierakowicach przygotowany był w najdrobniejszym szczególe. Jego oprawa przypominała istne show wyborcze, które do tej pory można było oglądać tylko w telewizji. 

Rafał Makurat przedstawił siebie i założenia swojego programu wyborczego. Stawia w nim na dialog społeczny i partycypację mieszkańców w decyzjach dotyczących rozwoju gminy. Podkreślił także swoją gotowość do słuchania ich opinii, zapewniając, że ich głosy będą brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji samorządowych.

Podkreślił, że jako obecny wiceprzewodniczący Rady Gminy jest doświadczonym samorządowcem.

„Drużyna Rafała”

Konwencję poprowadził Robert Jakubek, również kandydat na radnego. Ważną jej częścią było przedstawienie kandydatów na radnych z KWW Samorządne Kaszuby – Nasze Sprawe. Należą oni do wszystkich grup społecznych gminy. Duży ich procent to osoby młode. Został również zachowany parytet. Po przedstawieniu 26 kandydatów prowadzący określił ich jako „Drużyna Rafała”.

W trakcie prezentacji uczestnicy konwencji usłyszeli jakimi sprawami każdy z nich chciałby się zająć. Przedstawiona została również kandydatka komitetu do powiatu kartuskiego. Będzie nią wieloletnia starosta kartuska Janina Kwiecień.

Zarówno R. Makurat jak i wielu z kandydatów podnosiło w swoim programie, że będą zabiegać o odbudowę linii kolejowej Sierakowice – Kartuzy. Można określić to zadanie jako priorytet. Temat jest „do załatwienia”, bo ze wszystkich środowisk regionu docierają głosy, że inwestycja ta jest na dobrej drodze.

Konwencja żywa

Organizatorzy spotkania dali też możliwość wypowiedzi dla publiczności. Padło wiele pytań dotyczących różnych spraw z życia gminy. Zostały zasygnalizowane też problemy. Pytający chcieli, aby kandydat na wójta odpowiedział jak widzi ich rozwiązanie.

Wyjątkowe wybory

Poniedziałkowa konwencja w iście w amerykańskim stylu to preludium do intensywnej kampanii wyborczej. Konwencja w Sierakowicach już przyniosła pełen entuzjazmu start kampanii R. Makurata, który wraz z „Drużyną Rafała” zamierza skupić się na potrzebach i oczekiwaniach mieszkańców gminy.

Warto zauważyć, że wybory samorządowe w tym roku w Sierakowicach przynoszą zmiany, zarówno co do liczby radnych – zwiększona z 15 do 21, jak i granic okręgów wyborczych – trzy nowe okręgi.

O fotel wójta będzie się ubiegać trzech kandydatów. Do tematu będziemy powracać.

red.

Komentarze