Gmina Sierakowice Konkursy Wokół nas

Sierakowice. Sukces uczennic ze SP nr 2. Pojechały do USA i zdobyły tytuł Mistrzów Świata

Sześć uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach, tworzących Towarzystwo Przyjaciół Ucznia ,,Horyzont”, pokonało wszystkie zespoły biorące udział w Światowym Finale Odysei Umysłu w USA. To kolejny sukces uczniów tej szkoły na tak wysokim szczeblu.

Światowy Finał Odysei Umysłu odbywał się na Uniwersytecie Stanu Michigan w dniach 24-28 maja. Wśród 750 drużyn z różnych zakątków globu był team ze Szkoły podstawowej nr 2 w Sierakowicach.

Do USA zakwalifikowała się drużyna w składzie: Amelia Złoch, Anastazja Błahut, Faustyna Dułak, Antonina Wolska, Wiktoria Bendzmer, Zosia Kostuch. Ich opiekunami byli trenerka i nauczycielka Eliza Piotrowska oraz wicedyrektor szkoły Tomasz Ziemann. 

Dziewczyny przedstawiły swoją reinterpretację mitu o koniu trojańskim w formie gry komputerowej. Swoją scenografię, kostiumy i rekwizyty zbudowały z odpadów komputerowych i elektrośmieci. Oryginalny pomysł jak i wielomiesięczne przygotowania sprawiły, że uczennice otrzymały najwyższe noty. Sierakowicki team zdobył tytuł Mistrzów Świata, napełniając radością i dumą całą społeczność szkoły. Ekipa ze SP nr 2 wraca z USA 2 czerwca. Czeka na nich gorące powitanie.

Utrzymują tradycję

Warto podkreślić, że drużyna tej szkoły pod przewodnictwem E. Piotrowskiej już wcześniej osiągnęła podobny sukces. W 2018 i 2019 roku ówcześni gimnazjaliści z tej szkoły dotarli również do finału i zdobyli kolejno tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Świata. Natomiast w 2017 roku drużyna z Sierakowic otrzymała tytuł Laureatów II Stopnia podczas Eurofestiwalu na Białorusi. 

SP/opr.red

Komentarze