Gmina Kościerzyna Sport

Sport paraolimpijski. Medalowy rok 2021 dla UKS Skorzewo

Ubiegły rok przyniósł dla Uczniowskiego Klubu Sportowego ze Skorzewa, wiele sukcesów na arenach paraolimpiady, Mistrzostw Świata i Europy,  których autorami są zawodnicy niepełnosprawni. Oprócz tych, którzy są już reprezentantami kraju, kolejni trafili do kadry narodowej juniorów czy kadry wojewódzkiej.

Jak informuje Leszek Zblewski trener klubu, największe ubiegłoroczne osiągnięci związane są ze  sportem paraolimpijskim. Zawodnicy sekcji osób niepełnosprawnych działającej w naszym klubie wywalczyli. Na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio FaustynaKotłowska wywalczyła siódme miejsce w konkursie rzutu dyskiem. Na takiej samej pozycji został sklasyfikowany Daniel Pek. Srebrny medal z  Mistrzostw Świata VIRTUS przywiózł  Łukasz Walczak.  Dodatkowo Faustyna Kotłowska zdobyła Złoty medal na  Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy. Przez cały rok  zawodnicy klubu zdobyli 14 medali mistrzostw Polski seniorów i juniorów osób niepełnosprawnych. Dzieci i młodzież trenująca w naszym klubie także odnosiła sukcesy zdobywając 15 medali w mistrzostwach okręgu pomorskiego. W 2021 roku dwójka zawodników: Jakub Makurat i Amelia Pobłocka, została powołana do Zaplecza Kadry Narodowej juniorów. Natomiast  Marek Pepliński i Julita Troka dostali się do Kadry Wojewódzkiej Młodzików.