Gmina Stara Kiszewa Inwestycje

Stara Kiszewa. Ciąg dalszy remontu ul. Kościerskiej. Następny odcinek w kierunku Kościerzyny wybuduje MTM

Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na wykonanie dwóch kolejnych etapów rozbudowy DW 214 w Starej Kiszewie. Udało się wyłonić wykonawcę czwartego etapu tzn. 500-metrowego odcinka ul. Kościerskiej, biegnącej w kierunku Kościerzyny. Przetarg dotyczący etapu trzeciego został unieważniony.

Dla przypomnienia, modernizacja DW 214, biegnącej przez Starą Kiszewę ze względu na ogrom zadania i trudności w jego realizacji na terenie zabudowanym i mocno uczęszczanym, została podzielona cztery etapy. Dwa pierwsze dotyczyły odcinka od cmentarza, przez ścisłe centrum miejscowości, do skrzyżowania z ul. Tysiąclecia. To zadanie zostało zakończone i odebrane. Było to około 700 m.b. drogi, a kosztowało ponad 7,34 mln zł, ale efekt widać.

Czas na kolejne odcinki

Do zrealizowania został odcinek od strony Zamku Kiszewskiego, od skrzyżowania z drogą powiatową do Liniewa aż do cmentarza. To niecałe 400 m.b. Został on oznaczony jako etap trzeci. Jak informuje ZDW, w przetargu otwartym 14 października pojawiły się kwoty dużo wyższe od zaplanowanych, stąd został on unieważniony.

Etap czwarty inwestycji zaczyna się od wybudowanego odcinka i biegnie przez 500 m.b. w kierunku Kościerzyny. Przetarg jego dotyczący wygrała firma MTM z Gdyni. Zaproponowała ona kwotę ponad 5,4 mln zł za jego realizację. Ma dziewięć miesięcy na wykonanie inwestycji.  

Szczegóły inwestycji

W ramach tego etapu ma być przebudowane m.in. skrzyżowanie DW 214 z drogą gminną – ul. partyzantów. Ma w tym miejscu powstać skrzyżowanie typu małe rondo. Inwestycja obejmuje wykonanie wzmocnienia istniejącej nawierzchni jezdni oraz nowej konstrukcji nawierzchni, nowej konstrukcji chodników i zjazdów, budowy przejść dla pieszych wraz z azylami, przebudowy i budowy oświetlenia drogowego, odwodnienia pasa drogowego, zieleni drogowej, oznakowania poziomego i pionowego oraz urządzeń brd.

D. Tryzna

Komentarze