Gmina Stara Kiszewa Inwestycje Samorząd

Stara Kiszewa. Modernizacja ul. Kościerskiej – DW 214. Gotowe rondo od strony Zblewa wieńczy całą inwestycję

W ubiegłym tygodniu praktycznie zakończyły się prace na 400-metrowym odcinku DW 214 od strony Zblewa wraz z przebudową ronda. Był to trzeci etap inwestycji dotyczącej przebudowy tej drogi na jej zabudowanym odcinku przebiegającym przez Starą Kiszewę. To, na co mieszkańcy czekali latami, wreszcie zostało zrealizowane.

To, co zostało wybudowane w tym etapie, prezentuje się okazale. Poszerzona droga, duże rondo, zjazdy, dwuetapowe przejścia i oświetlenie – uporządkowuje to ruch w tym miejscu i zapewnia większe bezpieczeństwo dla pieszych. W tej chwili trwają odbiory tego wartego ponad 6,35 mln zł etapu inwestycji.

Wcześniej odebrany został IV etap tej inwestycji, czyli przebudowa ul. Kościerskiej na podobnym odcinku od strony Bartoszegolasu wraz z budową podobnego ronda. Ten etap inwestycji kosztował 5,4 mln zł. Oba realizowała firma MTM z Gdyni.

Zakończono inwestycję, która była dużym wyzwaniem

Te dwa ostatnie etapy przebudowy DW 214 rozpoczęły się w roku ubiegłym. Należy tu wspomnieć, że wcześniej wykonane zostały dwa pierwsze etapy związane z przebudową ul. Kościerskiej w samym centrum miejscowości. I i II został zakończony wczesną jesienią roku ubiegłego. Dwa pierwsze dotyczyły odcinka od cmentarza, przez ścisłe centrum miejscowości, do skrzyżowania z ul. Tysiąclecia. Było to około 700 m.b. drogi, a kosztowało ponad 7,34 mln zł.

W ten sposób zakończyła się inwestycja warta łącznie ponad 19 mln zł. Inwestorem był Zakład Dróg Wojewódzkich, czyli Urząd Marszałkowski. Jak była to ważna inwestycja dla mieszkańców Starej Kiszewy i samorządu gminnego świadczy fakt, że wniósł on swój wkład finansowy w jej realizację w wysokości 4 mln zł. To potężna kwota, biorąc pod uwagę wielkość budżetu inwestycyjnego gminy Stara Kiszewa.

D. Tryzna

Komentarze