Gmina Stara Kiszewa OSP Wokół nas

Stara Kiszewa. Zebranie członków OSP. Wójt M. Pick na odchodne obiecał dużą inwestycję w remizie

23 lutego miało miejsce spotkanie podsumowujące ubiegły rok w jednostce. Było okazją do wyróżnienia druhów, którzy najwięcej wyjeżdżali do akcji i tych biorących udział w zbiórce elektrośmieci. Po raz ostatni Marian Pick występował wśród miejscowych druhów jako wójt gminy. Stąd może odważne dyskusje co trzeba zrobić w jednostce.

W ubiegłym roku wyjazdów do akcji jednostka miała mniej, co wpisuje się w statystykę powiatu. Wyróżniał się on zaangażowaniem druhów w akcję zbiórki elektrośmieci. Jak podał prezes dh. Józef Czapiewski zebrano ich łącznie 18 tys.kg. Ci, którzy najbardziej włączyli się w akcję otrzymali specjalne podziękowania.

Dużo dobrego padło pod adresem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Jej reprezentacja zdobyła pierwsze miejsce w wojewódzkim marszu na orientację organizowanym przez OSP Czarna Woda.  Po raz pierwszy w historii.

W dyskusji  wydało się, że druhowie chcą remontu w strażnicy. W odpowiedzi usłyszeli, że gmina przygotowuje dużą inwestycję dla budynku remizy. Będzie ona ocieplona, oraz zmienione zostanie w niej źródło ciepła. Wychodzi to naprzeciw uwagom druhów, którzy narzekali, że kończy się opał. Niektórzy z nich mieli jednak inne wyobrażenia na temat rozbudowy strażnicy. Ich zapędy studził wójt.

D. Tryzna

Komentarze