Gmina Żukowo Konkursy Kultura Wokół nas

„Wspomnienia łączą pokolenia, czyli mobilny przewodnik po Żukowie”

Fot. ze zbiorów T. Marchewicz

Naucz się tworzyć aplikacje mobilne i zostań twórcą jednej z nich!

Ogłaszamy nabór na bezpłatne warsztaty z projektowania gier mobilnych, których efektem będzie stworzenie mobilnego przewodnika po Żukowie w formie gry. Warsztaty odbędą się w drugim tygodniu ferii, czyli od 5 do 9 lutego (obowiązują zapisy na cały tydzień) i są kierowane do uczniów od 7 klasy.

To innowacyjny projekt międzypokoleniowy, którego celem jest odkrywanie lokalnego dziedzictwa Żukowa. Wykorzystując nowoczesne technologie młodzież zaprojektuje mobilny przewodnik w formie gry, wzbogacony o historie i ciekawostki, które przekażą seniorzy.

Harmonogram warsztatów:

– 5.02, godz. 9.30-15.00 – historyczny spacer po Żukowie i spisanie wspomnień seniorów związanych z miejscami, które znajdą się w aplikacji

– 6-9.02, godz. 10.00-14.00 – warsztaty z projektowania gier mobilnych i tworzenie mobilnego przewodnika po Żukowie, w tym: poznanie narzędzia ActionTrack, opracowanie trasy i testowej gry,  praca nad scenariuszem gry, stworzenie zadań do gry, dodawania grafik, filmów i dźwięków do gry.

W celu zapisania dziecka na warsztaty należy przesłać wypełnione formularze na adres: m.mielewczyk@okis-zukowo.pl

Formularze do pobrania na: http://okis-zukowo.pl/aktualnosci/-wspomnienia-lacza-pokolenia-czyli-mobilny-przewodnik-po-zukowie-

Dofinansowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”.

Pora odkopać stare albumy fotograficzne i dołączyć do twórców mobilnego przewodnika po Żukowie!

W związku z realizacja projektu „Wspomnienia łączą pokolenia, czyli mobilny przewodnik po Żukowie” poszukujemy starych zdjęć kilku miejsc z Żukowa, które znajdą się w aplikacji mobilnej. Aplikacja będzie dostępna nie tylko dla uczniów i mieszkańców Żukowa, ale też dla turystów, więc połączmy siły i pokażmy, że mamy się czym pochwalić!

Poszukujemy starych zdjęć (preferowany okres przed lub powojenny) następujących miejsc:

– kościół św. Jana Chrzciciela

– młyn nad Radunią przy ul. 3 Maja

– zespół zabudowań dawnego młyna/papierni i domu papiernika przy ul. Parkowej

– budynek dawnej karczmy rodziny Noetzel, następnie kina „Radunia” – obecnie filia Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Gdańskiej 66.

Zeskanowane zdjęcia wraz z wypełnionym formularzem zgody na wykorzystanie zdjęć prosimy przesłać na adres: m.mielewczyk@okis-zukowo.pl lub przynieść do OKiSu, a my już się zajmiemy zeskanowaniem.

Formularz zgody do pobrania na: http://okis-zukowo.pl/aktualnosci/pora-odkopac-stare-albumy-fotograficzne-i-dolaczyc-do-tworcow-mobilnego-przewodnika-po

Projekt dofinansowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”.

Komentarze