Gmina Kościerzyna Konkursy Miasto Kościerzyna Wokół nas

Stary Barkoczyn. V Zawody Wędkarskie Seniorów. Rywalizacja zwieńczona biesiadą

W kwaterze turystycznej „U Miecia” nad jeziorem Podkowa wędkowali seniorzy z koła miejscowego z Kościerzyny i Wielkiego Klincza. Zawodom towarzyszyła biesiada integrująca te trzy wzorowo współpracujące ze sobą stowarzyszenia.

Był to mały jubileusz tego wydarzenia, które nieprzerwanie od pięciu lat organizują Elżbieta i Mieczysław Sabiszowie wraz z Zarządem Koła Polskiego Związku Emerytów i Inwalidów w Starym Barkoczynie. Cieszy się ono wśród seniorów dużą popularnością. Przecież jak twierdzą niektórzy, wędkarze to przede wszystkim seniorzy.  Coś w tym jest, bo konkurencja łowienie rybek weszła nawet do programu Spartakiady Seniorów.

Goście seniorów  

Na jubileuszową edycję zaproszono: Zbigniewa Stencla, przewodniczącego Zarządu Rejonowego PZERiI w Kościerzynie i Rady Seniorów Miasta Kościerzyna, Elżbietę Brzezińską, przewodniczącą Rady Seniorów Gminy Kościerzyna i Koła PZERiI w Wielkim Klinczu i Zdzisława Jana Brzezińskiego, zastępcę przewodniczącego Pomorskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów w Gdańsku i członka ZO PZERiI.

Udane połowy

Dla wędkarzy przygotowano dwadzieścia stanowisk. Większość startujących ma w nich wieloletnie doświadczenie. Debiutantką była tylko Teresa Ostrowska. Startujący łowili przez trzy godziny i okazało się, że najlepszemu udało się złowić aż 2,15 kg ryb – tym rekordzistą był Zbigniew Kujawski. Sporą sensacją było to, że po raz pierwszy w historii zawodów złowiono węgorza. Najlepszym zawodnikiem wśród pań okazała się Barbara Zatońska.

Zaprosili do wspólnej biesiady

Po wręczeniu pucharów i medali nasi gospodarze zaprosili wszystkich gości na wspólną biesiadę. Podniebienia cieszyła cała gama smaków. Przy suto zastawionych stołach cały czas zachęcano uczestników do konsumpcji, polewano obficie szlachetne nalewki najlepszej jakości. Była okazja do wymiany poglądów na wszelkie tematy. Nastąpiła pełna integracja. Wszyscy czuli się jak w rodzinie. Gospodarzom należą się najwyższe wyrazy uznania za niezwykle staranne przygotowanie zawodów, staropolską gościnność i rzadko spotykaną serdeczność.

Nad. E. i Z. Brzezińscy/opr.D.Tryzna

Komentarze