Gmina Stężyca Konkursy OSP

Stężyca. Gminne zawody pożarnicze. Rywalizowało szesnaście gminnych drużyn

W sobotę, 20 maja na stadionie w Stężycy odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Szesnaście drużyn strażaków i członków MDP walczyło o miano najlepszej drużyny na terenie gminy Stężyca.

W zawodach wystartowało łącznie szesnaście drużyn MDP oraz członków czynnych z wszystkich sześciu jednostek gminy Stężyca. Dwie z drużyn startowały w systemie CTiF, zaś pozostali rywalizowali w niezmienionej formule sztafetowej. Podczas zawodów ochotnicy musieli wziąć udział w wysoce ćwiczeniach, które obejmowały sztafetę przeciwpożarową składającą się z siedmiu rund, które obejmowały dystans 50 metrów oraz różne przeszkody. Następnie konieczne było wzięcie udziału w ćwiczeniach bojowych, w których skład wchodziły ćwiczenia alarmowe i bojowe. Na zakończenie tradycyjnie miały miejsce najbardziej widowiskowe ćwiczenia alarmowo-bojowe.

Oceniała ich specjalnie powołana komisja. Przewodniczącym jury był Kazimierz Gliniecki, a kierownikiem zawodów Edmund Kwidziński, dyrektor Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Wyniki w poszczególnych kategoriach

W klasyfikacji generalnej członków czynnych trofeum zwycięzców triumfalnie mogli wznieść w górę druhowie z OSP Zgorzałe, którzy wygrali w tej klasyfikacji. Drugie miejsce zajęli strażacy z OSP Szymbark. Miejsce trzecie wywalczyli ochotnicy z OSP Kamienica Szlachecka. Czwartą lokatę zajęli druhowie z OSP Stężyca. Miejsce piąte zajęli członkowie OSP Nowe Czaple. Miejsce szóste zajęli druhowie z OSP Gołubie.

Ćwiczenia alarmowo-bojowe wśród członków czynnych wygrali ochotnicy z OSP Kamienica Szlachecka.

W klasyfikacji generalnej MDP Męska 15-18 lat niezwyciężeni okazali się reprezentanci MDP Gołubie. Miejsce drugie zajęli reprezentanci MDP Kamienica Szlachecka, zaś trzecie – MDP Szymbark.

W ćwiczeniach alarmowo-bojowych MDP Męska 15-18 lat zwyciężyła drużyna z Szymbarka.

Klasyfikacja generalna MDP Męska 12-15 lat przedstawia się następująco: pierwsze miejsce MDP Nowe Czaple, drugie MDP Gołubie i trzecie MDP Gołubie II.

Miejsca w klasyfikacji generalnej MDP Żeńska 15-18 lat przedstawiają się, kolejno: MDP Gołubie, MDP Kamienica Szlachecka i MDP Szymbark.

W klasyfikacji generalnej dziewcząt 12-15 lat zwyciężyła MDP Kamienica Szlachecka. Drugie miejsce zajęła MDP Gołubie.

Klasyfikacja końcowa MDP wg zasad CTiF przedstawia się, odpowiednio: MDP Stężyca i ponownie MDP Stężyca.