Gmina Stężyca Inwestycje

Stężyca. Uroczyste otwarcie biblioteki gminnej. ,,Ten budynek będzie służył całemu społeczeństwu’’

Dzisiaj w obecności władz powiatu, przedstawicieli różnych środowisk gminy i wszystkich tych, którzy związani byli jakoś z tą inwestycją, miało miejsce uroczyste otwarcie biblioteki gminnej. Gmach, który wszystkich zauroczył pięknem, nowoczesnością i funkcjonalnością. Dali temu wraz gratulując wójtowi i dyrektor placówki takiej inwestycji.

To już kolejna inwestycja gminy Stężyca, która zaskakuje rozmachem, wyobraźnią i jakością wykonania. Wcześniej był Raduński Park Kultury, urząd gminy czy ,,Marina’’. Można więc przyjąć, że tak tu się już buduje. Potwierdziła to większość gości na tej uroczystości. Byli wśród nich samorządowcy różnych szczebli, przedstawiciele różnych środowisk z gminy, silna ekipa bankowców z Gdańska oraz wszyscy ci, którzy związani byli z samą inwestycją. Przywitał ich wójt i przy okazji odniósł się do inwestycji. Pogratulował wykonawcy firmie Andrzeja Dzienisza z Borzestowa sprawności działania i tego, że po siedemnastu miesiącach budynek stanął w całej okazałości.

Nowoczesność współgra z tradycją

Podkreślił, że ten obiekt będzie służył całej społeczności, ponieważ jest wielofunkcyjny. Przypomniał, że wyglądem dostosowany jest do otoczenia m.in. 300-letniego kościoła. Od strony ulicy elewacje nowych budynków nawiązują do tradycji, ale już wejście do gmachu pokazuje nowoczesność w jak najlepszym wydaniu. To samo dotyczy dachów budynków. Front północny i skrzydła są kryte dachówką ceramiczną. Natomiast front południowy pokryty jest supernowoczesnymi ogniwami fotowoltaicznymi o trwałości trzydziestu lat. Dziedziniec łączy się z każdym ze skrzydeł przeszklonymi ścianami.

Część oficjalna uroczystości

Do przecięcia wstęgi zaprosił obok tych, którzy zajmowali się inwestycją, starostę kartuskiego Bogdana Łapę i Piotra Karczewskiego społecznego doradcę Prezydenta RP. Później obiekt pobłogosławił i poświęcił ks. proboszcz Bogdan Lipski.  

Obecni na uroczystości usłyszeli od kolejnych rozmówców: projektantów budynku i jego wnętrza oraz wyposażeniowca jakie wyzwania musiały być pokonane, aby zadowolić inwestora. Dzięki współpracy powstał obiekt, który jest perełką miejscowości i będzie jej wizytówką.

Gratulacje dla wójta i dyrektora placówki

Ze słowami uznania dla gospodarzy obiektu wystąpił najpierw radny P. Karczewski, a później ,,silny tandem’’ samorządowy z powiatu. Starosta B. Łapa gratulował konsekwencji działań dla władz gminy.

– Chciałbym pogratulować władzom gminy za tę konsekwencję w działaniu samorządu. Z reguły jednostki samorządu budują głównie infrastrukturę drogową, wodną, ale tutaj powstał nowy kompleks. To miejsce wpisuje się w przestrzeń i tworzy spójny ład. Jestem pod wrażeniem, że w gminie dziesięciotysięcznej powstają takie obiekty, które są konsekwencją polityki liderów samorządu – mówił B. Łapa

Przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Woźniak wystąpił ze słowami:

– Chciałbym pogratulować tego wspaniałego obiektu, który dopracowany jest w każdym szczególe. Chcę podziękować wójtowi, który ma koncepcję i potrafi wykorzystać umiejętności innych, a następnie przenieść to na gminę.

Gratulowali pani dyrektor pięknego obiektu i zaznaczali, że liczą na współprace przedstawiciele gminnych KGW z Marią Birr na czele, regionaliści z Wandą Lew-Kiedrowską na czele, Andrzej Młyński i wielu innych. Za te piękne słowa wszystkim podziękowała dyrektor placówki Marta Krupińska.

– W imieniu całego zespołu dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego pięknego obiektu. Dołożymy wszelkich starań, aby to co się będzie w nim działo, życie które będzie tętniło wewnątrz było równie atrakcyjne jak cały obiekt – mówiła dyrektor placówki.

Okazja nadarzy się już wkrótce podczas dnia otwartego biblioteki w niedzielę 13 marca w godz. 9-18.

D. Tryzna

Marta Krupińska dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej

To będzie dzień otwarty, na który przewidzieliśmy wiele atrakcji. Będzie można zwiedzać bibliotekę z całym jej zapleczem, salę multimedialną. Tutaj na sali będą się odbywały występy na żywo, ma dziedzińcu również. Będą pokazy audiowizualne. Będzie prezentacja multimedialnej strefy młodego czytelnika. Będzie premiera interaktywnego archiwum gminy Stężyca, które jest przygotowane specjalnie dla ekranów dotykowych. Czeka nas bardzo dużo przyjemnych rzeczy. Dla dzieci przygotowaliśmy pokój zabaw oraz konkurs plastyczny z nagrodami, także zapraszamy. Mam nadzieję, że licznie nas odwiedzą mieszkańcy i sympatycy biblioteki.

Komentarze