Gmina Sierakowice Konkursy Szkolnictwo

Szopa. Wojewódzki Turniej BRD. Drużyny z Małej Szkoły w Szopie znów najlepsze na Pomorzu

20 maja do Małej Szkoły w Szopie przybyły 42 drużyny reprezentujące poszczególne powiaty z naszego regionu. Zmierzyły się one w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Po raz trzeci z rzędu obie drużyny gospodarzy zwyciężyły na szczeblu wojewódzkim.

Organizatorami turnieju  bezpieczeństwa w ruchu drogowym byli: Kuratorium Oświaty w Gdańsku, PZM – Oddział w Gdańsku, Pomorska Policja, Pomorska Rada BRD, Mała Szkoła w Szopie oraz Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku.

Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych, a rywalizacja składała się z kilku części: udzielanie pomocy przedmedycznej, pokonania toru przeszkód, prawidłowego poruszania się po miasteczku ruchu drogowego jak również napisania testu z przepisów ruchu drogowego i rozwiązania 10 sytuacji drogowych – skrzyżowań.

– Nie okazaliśmy się gościnni… Reprezentanci Małej Szkoły w Szopie sięgnęli po wszystkie najważniejsze trofea, zarówno zespołowe jak również indywidualne! Bardzo Wam dziękuję za poświęcony czas na przygotowania! Razem spędziliśmy weekend majowy i wiele innych godzin. I gratuluję moje Miśki! Dziękuję też pani Lucynie za przygotowywanie uczniów do zawodów. Dziękuję również rodzicom uczniów za zaangażowanie i wkład pracy wniesiony w przygotowania – podsumowuje dyrektor placówki Przemysław Łagosz.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować województwo pomorskie na turniejach ogólnopolskich, które w zależności od grupy wiekowej odbędą się w czerwcu w Owidzu k. Starogardu Gdańskiego i w Czarnej w woj. podkarpackim.

Mała Szkoła w Szopie/opr.red

Kwalifikacja drużynowa

Grupa I

1. ZS-P „Mała Szkoła” w Szopie, 46 pkt. straty

2. SP nr 1 w Kościerzynie, 78 pkt.

3. SP w Żelistrzewie, 106 pkt.

Najlepsi zawodnicy turnieju w klasyfikacji indywidualnej w I grupie:

I. Dominik Płotka, ZS-P „Mała Szkoła” w Szopie

II. Kornelia Hilla, ZS-P „Mała Szkoła” w Szopie

III. Arkadiusz Klinkosz, ZS-P „Mała Szkoła” w Szopie

Kwalifikacja drużynowa

Grupa II

1. ZS-P „Mała Szkoła” w Szopie, 19 pkt. straty

2. SP w Bobowie, 65 pkt.

3. SP nr 1 w Kościerzynie, 77 pkt.

Najlepsi zawodnicy turnieju w klasyfikacji indywidualnej w II grupie:

I. Daria Neubauer, ZS-P „Mała Szkoła” w Szopie

II. Filip Choszcz, ZS-P „Mała Szkoła” w Szopie

III. Kacper Choszcz, ZS-P „Mała Szkoła” w Szopie

Komentarze