Gmina Stara Kiszewa Szkolnictwo Wokół nas

Stara Kiszewa. XII Diecezjalny Zjazd Szkół. Uroczystości z udziałem szkół noszących imię Jana Pawła II

18 maja, w dzień urodzin Karola Wojtyły, Zespół Kształcenia i Wychowania w Starej Kiszewie był gospodarzem i organizatorem XII Diecezjalnego Zjazdu Szkół im. Jana Pawła II. Do społeczności uczniowskiej dołączyli przedstawiciele czternastu szkół mających tego samego patrona.

Tym większa była radość z obecności czcigodnych gości w osobach: Małgorzaty Bielang, Pomorskiej Kurator Oświaty, biskupa ks. Ryszarda Kasyny, wójta gminy Mariana Picka i przewodniczącego RG Jana Błaszczyka. W wydarzeniu wzięli też udział: ks. proboszcz Andrzej Taliński, dyrektor GOKSiT Karolina Baska, kierownik OSP Joanna Mikołajska oraz kierownik Biura Obsługi Szkół Magdalena Borkowicz.

Świętowanie rozpoczęto uroczystym przemarszem pocztów sztandarowych do kościoła prowadzonych przez Orkiestrę Begama. Podczas mszy, której przewodniczył ks. biskup Ryszard Kasyna uczestnicy dziękowali za tak wielki dar jakim było życie i praca Jana Pawła II. Następnie złożyli kwiaty pod pomnikiem papieża.

Część oficjalna wydarzenia

W gminnej hali odbyła się uroczysta akademia pt.: „Z Janem Pawłem II dookoła świata”. Uczniowie z młodszych klas szkoły podstawowej przebrali się za reprezentantów różnych państw i kontynentów.

– Niezwykle miłe słowa skierowane do młodzieży oraz wszystkich zgromadzonych wypowiedziała Małgorzata Bielang. Wójt opowiedział o indywidualnych przeżyciach związanych z pieśnią „Barka”, która była wstępem do przedstawienia. Podczas tego spotkania nie zabrakło integracji międzyszkolnej. Przedstawiciele szkół ułożyli wspólnie z puzzli portret naszego patrona, a pozostali uczestnicy odśpiewali nowy utwór muzyczny na melodię „Barki” ułożony przez szkoły Jana Pawła II biorące udział w wydarzeniu – podkreślają władze szkoły.

Wspólnym zdjęciem zakończyła się oficjalna część spotkania.

– Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za wspólne spędzenie tego wyjątkowego dnia. Szczególne gratulacje dla aktorów i młodzieży, która godnie reprezentowała naszą szkołę – składa podziękowania szkoła.

Za rok zjazd odbędzie się w szkole w Gowidlinie.

Nad/opr.red

Komentarze