Gmina Przodkowo Szkolnictwo Wokół nas

Wilanowo. Program „Sport na Start”. Miejscowa szkoła jako jedyna w regionie z dofinansowaniem

Na profesjonalny sprzęt sportowy, dodatkowe zajęcia w kilku grupach oraz organizację zawodów przeznaczony został grant Fundacji BGK, który udało się pozyskać Szkole Podstawowej w Wilanowie. Placówka ta pozyskała dofinansowanie jako jedyny podmiot na Pomorzu.

Środki z programu „Sport na Start” mają na celu wyrównać szansę dzieciom z mniejszych miejscowości w dostępie do różnorodnych dyscyplin sportowych oraz zachęcić ich do aktywnego wypoczynku i rywalizacji opartej na sprawiedliwości i zasadach fair play. O ich pozyskanie ubiegać się mogły szkoły, kluby sportowe, stowarzyszenia, samorządy czy jednostki straży pożarnej. Warunkiem było umiejscowienie podmiotu w gminie poniżej 25 tys. mieszkańców. Środki do 15 tys. zł mogło otrzymać 30 najlepszych według kryteriów organizatora wniosków. Na liście zwycięzców jako jedyny w naszym województwie znalazł się projekt SP w Wilanowie. Placówka większość środków przeznaczyła na zakup sprzętu sportowego.

Środki na zakup sprzętu i prowadzenie zajęć

Osiem profesjonalnych płotków lekkoatletycznych, dziesięć małych płotków, osiem piłek do piłki nożnej, osiem piłek do futsalu, osiem piłek do koszykówki, osiem piłek do siatkówki, osiem piłek do piłki ręcznej, materace gimnastyczne, wózek na sprzęt sportowy pałeczki sztafetowe oraz drabinka koordynacyjna poszerzyły wyposażenie niewielkiej szkoły. Poza tym zakupione zostały medale i puchary do organizacji zawodów sportowych, które planowane są na wiosnę tego roku.

– Dzięki pozyskanym funduszom uczniowie od września tego roku mogli brać udział w dodatkowych zajęciach sportowych, prowadzonych w trzech grupach z podziałem na klasy. Poza dodatkowymi zajęciami z projektu, sprzęt umożliwi szkole znaczne poszerzenie oferty sportowej w przyszłości. Tym bardziej że na połowę przyszłego roku planowane jest zakończenie prac w nowo powstającej hali sportowej – komentuje Wojciech Serkowski, nauczyciel wychowania fizycznego ze szkoły w Wilanowie.

Nad/opr.red

Komentarze