Gmina Kartuzy Szkolnictwo

Kartuzy. Uroczystość nauczycieli mianowanych. Wręczono awanse dla 36 osób

W Urzędzie Miejskim w Kartuzach odbyła się uroczystość wręczenia aktów dla nowych nauczycieli mianowanych. Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński przyjął od nich ślubowanie i złożył im gratulacje.

Wczoraj w urzędzie awansowano na nauczycieli mianowanych 36 osób, które zdały egzaminy na ten stopień. Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński przyjął od obecnych na spotkaniu ślubowanie i złożył gratulacje.

– Bardzo się cieszę, że  nauczyciele w szkołach naszej gminy cały czas doskonalą się zawodowo i podnoszą swoje kwalifikacje. Gratuluję Wam awansu i życzę wielu sukcesów w kształceniu kolejnych pokoleń – mówił M. G. Gołuński.

Podczas uroczystości burmistrz wręczył decyzje o powierzeniu Małgorzacie Wnuk-Lipińskiej stanowiska dyrektora Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie oraz Joannie Wróbel – stanowiska dyrektora Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi „ Akademia Przedszkolaka ” w Kartuzach. Obie panie będą pełniły swoje funkcje od 1 września 2023 do 31 sierpnia 2028 roku.

Nauczyciele mianowani

Ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach awansowano pięć nauczycielek: Annę Formelę, Dorotę Gruchałę, Aleksandrę Miloch, Martynę Okroj i Aleksandrę Stencel. Ze SP i ZSO nr 2 w Kartuzach akty wręczono dla dziewięciu osób. To Bartłomiej Kulwikowski, Monika Młyńska, Edyta Słomczyńska, Ewelina Baranowska, Weronika Kosznik, ks. Tomasz Mizyk, Kamila Ostoja-Lniska, Agnieszka Smolińska-Sikora i Natalia Szreder. Z kolei ZKiW w Brodnicy Górnej zyskał trzech nauczycieli mianowanych: Hannę Mamelską, Sławomira Pobłockiego i Annę Rumel-Czarnowską. Ze szkoły w Kiełpinie mianowano: Joannę Gierszewską, Milenę Langę, Paulinę Mackojć, ks. Dawida Suchomskiego, Monikę Wojtalę i Karolinę Wolską. Ze szkoły w Prokowie awans otrzymały: Weronika Elwart, Weronika Kaszuba oraz Stella Marszałkowska. Również trzy nauczycielki mianowane z placówki w Dzierżążnie: Beatę Czaję, Angelikę Kwidzińską i Annę Plichtę. Z podstawówki w Łapalicach mianowano Joanną Iwanicką-Grzenię i Karolinę Roszkowską. Z Akademii Przedszkolaka w Kartuzach awansowała Paulina Czapiewska i Daria Syldatk. Ze szkoły w Staniszewie mianowano Aleksandrę Wicką, zaś z Mirachowa Krzysztofa Muńko.

UG/opr.red

Komentarze