Gmina Stara Kiszewa OSP Wokół nas

Bartoszylas. Św. Florian w gminie Stara Kiszewa. Uroczysta zbiórka i strażacki piknik

Druhowie reprezentujący wszystkie jednostki OSP gminy Stara Kiszewa stanęli na świątecznym apelu z okazji Gminnego Dnia Strażaka. Kilku z nich uhonorowano, a do wszystkich gratulacje i życzenia z okazji ich święta skierował wójt oraz władze PSP i OSP. Spotkanie miało formę bardzo luźną, a zakończył je poczęstunek na świeżym powietrzu.

Na placu przy przystani kajakowej nad Wierzycą w Bartoszymlesie stanęły wozy bojowe sześciu gminnych jednostek. Wśród nich m.in. pożarniczy VW – pierwsze auto OSP Olpuch. Stąd wszystkim zainteresowanym z dumą prezentowała go prezes jednostki dha Magdalena Siodelska. OSP Olpuch reprezentowali nie tylko druhowie, ale też przyjaciele i sponsorzy jednostki. W uroczystej zbiórce wzięli udział też członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Podziękowania od wójta i komendantów

Powitał wszystkich i meldunek złożył gospodarz terenu, organizator zbiórki dh Andrzej Mazur, prezes OSP Bartoszylas. Podziękował on za pomoc w tym dziele strażakom ze Starych Polaszek. Do strażaków słowo skierował wójt gminy Stara Kiszewa Marian Pick. Podziękował za tak liczną frekwencję mimo złej pogody i za to, że członkowie OSP uczestniczą w gminnych przedsięwzięciach i są zawsze do dyspozycji kiedy potrzeba. Życzenia skierował również prezes Związku Gminnego OSP dh Józef Czapiewski.

– Z okazji św. Floriana składam najserdeczniejsze życzenia. Aby wszystkie wasze wyjazdy były szczęśliwe – mówił m.in.

Do zebranych zwrócił się również st. bryg. Tomasz Klinkosz. Zaczął od podziękowań dla wójta za to, że stara się, aby gminne jednostki rozwijały się w wymiarze sprzętowym. Później w imieniu swoim i starosty Alicji Żurawskiej, która jest też prezesem Powiatowego Związku OSP RP, złożył druhom serdeczne życzenia.

Uhonorowano z okazji święta

Część oficjalną zakończyły dekoracje zasłużonych członków OSP. Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymał dh Marcin Łukowicz i wójt M. Pick. Jego srebrnym odpowiednikiem uhonorowano dha Adama Chmurę. Natomiast brązowe medale nadano druhom: Stanisławowi Sobczakowi i Marcinowi Wiczanowskiemu z OSP Górne Maliki. Trzech druhów otrzymało Odznakę „Starzak Wzorowy” to dha Iwona Łęgowska, dh Kacper Sękowski i dh Piotr Dulat.  

Zbiórkę zakończył strażacki piknik.

D. Tryzna

Komentarze