Gmina Karsin Sport Wokół nas

Borsk. VIII Regaty o Puchar Wójta Gminy Karsin

W ubiegłą sobotę w OW Largo w Borsku regatowali żeglarze z klubu WDA Borsk w jednoosobowej klasie Optimist i załogowej kasie Mariner 19. Tegoroczne zawody zgromadziły 36 żeglarzy, którzy startowali na 15 jachtach.

W klasie Optimist całe podium zajęli reprezentanci gminy Karsin. Na pierwszym miejscu znalazł się Patryk Sałata. Kolejną lokatę objęła Barbara Borzyszkowska. Miejsce trzecie wywalczyła Kornelia Wojak.

W klasie Mariner 19 pierwsze dwa miejsca na podium zajęli reprezentanci gminy Czersk, trzecie reprezentanci gminy Karsin. Najwyższe miejsce podium zdobył Przemysław Kędzierski z załogą. Srebrny medal wywalczył Wiktor Janikowski z ekipą. Na miejscu trzecim dopłynął Szymon Domański z załogą.

Pucharami nagrodzeni zostali także najmłodsi uczestnicy regat: Natalia Kędzierska z Czerska i Leon Czapiewski z Karsina.

Nagrodzonym żeglarzom za udział w regatach podziękował, gratulując sukcesów wręczający puchary wójt gminy Karsin Roman Brunke.