Gmina Chmielno Kultura Wokół nas

Borzestowo. Listopadowe spotkanie Remusowego Kręgu. Gościem poseł elekt Stanisław Lamczyk

10 listopada w Szkole Podstawowej w Borzestowie odbyło się kolejne spotkanie Remusowego Kręgu. Zrzeszeńcy gościli posła elekta Stanisława Lamczyka, który podzielił się z nimi swoją wizją dalszego rozwoju naszego regionu.

W salce borzestowskiej szkoły spotkało się stałe grono zrzeszonych w Remusowym Kręgu. Tradycyjnie już na początku odśpiewano klubowy hymn „Abyśmy byli jedno…”.  Odczytano również fragment z ,,Przygód Remusa’’. Skrupulatnie przedstawiono także sprawozdanie z działalności stowarzyszenia. Członkowie Resmusowego Kręgu wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem Janem Kostuchem. Obecni byli na pasowaniu pierwszoklasistów i promowali udział w Kaszubskim Dyktandzie. Pod koniec października uczestniczyli w Przeglądzie Twórczości Teatralnej, koncercie kapeli BAS i konferencji na temat dziedzictwa kulturowego. 

Tematy poruszane przez gościa

Gościem specjalnym zeszłego spotkania Stanisław Lamczyk – polski polityk i przedsiębiorca, doktor nauk humanistycznych, były senator i obecnie poseł. Przybliżył on zgromadzonym historię kolei na Kaszubach i budowę Kolei Metropolitarnej. Przedstawił również kierunki rozwoju Kaszub, skupiając się na kolei i prawie energetycznym. Następnie S. Lamczyk odpowiedział na pytania jakie pojawiły się u słuchaczy podczas jego wykładu.

Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcie, a na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania wraz z S. Lamczykiem i wójtem Michałem Melibrudą złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Franciszka Kręckiego. 

Ostatnie spotkanie tego roku zaplanowano na 8 grudnia.

Nad/opr.red

Komentarze