Gmina Liniewo Konkursy OSP

Garczyn. Gminne zawody sportowo-pożarnicze. Każda OSP ma swoją zwycięską ekipę

3 czerwca odbyły się zawody sportowo-pożarnicze. Na boisku sportowym w Garczynie rywalizowały wszystkie jednostki dorosłych ochotników oraz młodzieżowe grupy dziewczęce, oraz chłopięce z gminy Liniewo.

Rozpoczęto od zbiórki, powitania i meldunku gminnego komendanta OSP dh Wiesława Szarmacha o gotowości przeprowadzenia zawodów. Następnie komendant odczytał taki rozkaz w sprawie przeprowadzenie zawodów z udziałem OSP Liniewo, Wysin, Głodowo i Lubieszyn, oraz MDP Liniewo, Wysin, Głodowo i Lubieszyn. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach. Najpierw odbył się bieg sztafetowy. Następnie przeprowadzono ćwiczenia bojowe.

Klasyfikacja generalna

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej wśród członków czynnych na pierwszym miejscu uplasowali się druhowie z Wysina. Kolejne miejsce zajęła ekipa z OSP Lubieszyn. Miejsce trzecie wywalczyli ochotnicy z OSP Głodowo.

W klasyfikacji generalnej MDP chłopców nie mieli sobie równych młodzi adepci pożarnictwa z Wysina. Drugie miejsce zdobyli chłopcy z Liniewa. Na trzecim miejscu podium stanęła ekipa z Lubieszyna. Miejsce czwarte i piąte zdobyły teamy, odpowiednio Głodowo I i Głodowo II.

W gronie dziewcząt z MDP w klasyfikacji generalnej wygrała drużyna Lubieszyn I. Drużyna Liniewo II obsadziła lokatę drugą. Na trzeciej pozycji znalazł się team Wysin I. Dziewczyny z Liniewo I zdobyły czwarte miejsce. Lubieszyn II sklasyfikowano na piątej lokacie. Wysin II zajął szóste miejsce, zaś Głodowo siódme.

Podziękowania i upominki

Na koniec wszystkim uczestnikom pogratulował prezes gminnego OSP dh Wojciech Prądziński oraz dh W. Szarmach. Kilka słów do zebranych skierował wójt Mirosław Warczak, dziękując między innymi za wzorowo przeprowadzone zawody, za organizację, ale przede wszystkim za wspaniałą sportową rywalizację. Obecny na zawodach radny Krzysztof Michnowski dziękował licznie zgromadzonym jednostkom za obecność, za wzorową postawę oraz za zaszczepianie w młodych ludziach ducha zdrowej rywalizacji, oraz idei strażackich.

Na zakończenie drużyny otrzymały puchary oraz medale, w tym specjalnie ufundowane przez M. Warczaka dla najlepszej drużyny, przez K. Michnowskiego dla najlepszej drużyny w ćwiczeniach bojowych i przez W. Szarmacha dla najlepszej drużyny dziewcząt oraz chłopców.

UG/opr.red

Komentarze