Gmina Dziemiany Sport Wokół nas

Gmina Dziemiany. Uhonorowano najlepszych sportowców

Od wielu lat luty przynosił co roku w Dziemianach bal, na którym dziękowano za osiągnięte w poprzednim roku rezultaty najlepszym sportowcom z terenu gminy. Niestety, w tym roku z powodu pandemii bal zastąpiono skromną uroczystością.

Historia nagradzania najlepszych sportowców w gminie Dziemiany sięga lat 90. Od tamtego czasu co roku odbywała się wspaniała impreza, podczas której doceniano lokalny sport. Tę trzydziestoletnią tradycję przerwał Covid.

Uroczystość, podczas której uhonorowani zostali najlepsi sportowcy gminy Dziemiany za 2021 rok odbyła się w piątek 18 lutego. Samorząd gminy reprezentował wójt Leszek Pobłocki, radni: Andrzej Hoppe oraz Stanisław Kuczkowski i Maria Turzyńska-Stopa, pełniąca funkcję przewodniczącej Komisji Sportu, Kultury i Promocji. W rolę prowadzącego wcielił się Dariusz Turzyński, dyrektor dziemiańskiego Ośrodka Kultury. Przed wręczeniem statuetek głos zabrał włodarz gminy L. Pobłocki, który wyraził słowa uznania do wyróżnionych osób.

Najlepsi sportowcy za 2021

Następnie wręczone zostały cenne statuetki przyznawane w sześciu kategoriach. W kategorii triathlon nagroda powędrowała do Olgi Kuczkowskiej. W grupie nordic walking statuetkę otrzymał Michał Knitter. W kat. związanej z grami karcianymi najlepszy okazał się Jan Żywicki. W kat. tenis stołowy statuetkę przyznano Jakubowi Knopikowi. Najlepszym sportowcem związanym z piłką nożną okrzyknięto Michała Kartuszyńskiego. Miano najwybitniejszego jeźdźca zyskał Wiesław Sadowski.

Na koniec M. Turzyńska-Stopa złożyła sportowcom najserdeczniejsze życzenia oraz życzyła kolejnych sukcesów na niwie sportów, w których osiągają liczne wyróżnienia.

Po wręczeniu nagród i złożeniu gratulacji, sportowcy zasiedli do poczęstunku, podczas którego wymienili się doświadczeniami i planami związanymi z uprawianiem swoich dyscyplin w dobie pandemii na najbliższy sezon. 

Nad/opr.red

Komentarze