Gmina Karsin Kultura Szkolnictwo Wokół nas

Gmina Karsin. Oferta na Dzień Dziecka. Wydarzenia sportowe z okazji dziecięcego święta

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w szkołach gminy zaznaczyły się promowaniem zdrowego trybu życia. Dla uczniów szkoły w Osowie zorganizowano rajd rowerowy, a społeczność szkoły w Karsinie wzięła udział w marszobiegu. Podsumowaniem był tradycyjny piknik dla mieszkańców gminy w niedzielę 4 czerwca.

31 maja uczniowie klas od IV do VIII ze szkoły w Osowie w ramach lekcji wychowania fizycznego i Dnia Dziecka wyruszyli na rajd rowerowy po gminie. Wyjechało pięć grup. Trasa wiodła przez Dąbrowę nad Jezioro Wielewskie. Tu po rundzie wokół niego w ośrodku Efka zrobiono godzinny odpoczynek na ognisko i kiełbaski. Dalej trasa wiodła ścieżką rowerową do Karsina i do domu.

Natomiast w szkole w Karsinie w 1 czerwca uczniowie również od klasy IV do VIII oraz nauczyciele wzięli udział w Marszobiegu. Jego trasa wiodła z Karsina do Bąka i liczyła około ośmiu kilometrów. Po drodze w miejscu zwanym Górskie Mosty znajdował się punkt kontrolny, na którym uczniowie otrzymywali pieczątkę ma mapce trasy. To ważne, bo później mapka ta brała udział w losowaniu nagród. Na miejscu na uczestników czekała przekąska. Dokonano również losowań dziewiętnastu nagród. Marszobieg był też okazją do rywalizacji. Wygrała w nim ta klasa, której uczniowie najszybciej dotarli do mety. Zwyciężyła VI B i w nagrodę pojedzie na rajd rowerowy z ogniskiem do OW Efki w Wielu. Organizatorami marszobiegu byli nauczyciele wychowania fizycznego: Iwona Laska, Wiolleta Ulińska oraz Henryk Szultka przy udziale i poświęceniu pozostałych nauczycieli. O bezpieczeństwo na trasie zadbali Krzysztof Datta oraz dh OSP w Karsinie Dawid Redzimski.

Impreza dla rodzin

Podsumowaniem obchodów Dnia Dziecka był festyn rodzinny zorganizowany przez karsiński dom kultury w ostatnią niedzielę. Jak informuje dyrektor DK Henryk Szultka, przygotowano wiele atrakcji dla dzieci tj., strefa VR, zamki dmuchane, animacje dla dzieci. Z okazji święta na najmłodszych uczestników festynu czekał darmowy poczęstunek od waty cukrowej, kiełbasek z grilla, gofrów po napoje, lody i popcorn. Jak podaje organizator, w festynie wzięła udział bardzo duża liczba mieszkańców gminy, którzy przybyli z różnych jej zakątków.

D. Tryzna

Komentarze