Gmina Kościerzyna Wokół nas

Gmina Kościerzyna. Plebiscyt ,,Mistrzowie Agro Polska Times’’. Dwa gospodarstwa na podium

Dwa gospodarstwa z gminy Kościerzyna znalazły się na podium plebiscytu ,,Mistrzowie Agro Polska Times’’. W kategorii gospodarstwo turystyczne najwięcej głosów otrzymała działająca w Sarnowach Agroturystyka ,,U Kaszuby’’, a na trzecim miejscu znalazły się ,,Agrowczasy Jeziorny Zakątek’’ w Niedamowie.

„Mistrzowie Agro’’ to ogólnopolski plebiscyt organizowany przez dzienniki regionalne i serwisy internetowe wydawnictwa Polska Press Grupa, a także Magazyn Strefa Agro. Podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie nagrodzono laureatów kilku kategorii. Wśród nich znalazły się dwa gospodarstwa z gminy Kościerzyna.

Laureaci z gminy Kościerzyna

W kategorii gospodarstwo turystyczne najwięcej głosów otrzymała działająca w Sarnowach Agroturystyka ,,U Kaszuby’’. Miejsce to znajduje się w środku malowniczej wsi Sarnowy, która jest częścią Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Gospodarzami są tu Bożena i Ireneusz Brauerowie, którzy oferują gościom nie tylko pokoje do wynajęcia, ale również pyszne potrawy regionalne, atrakcje dla najmłodszych, czy wieczory kaszubskie. Warto wspomnieć, że w 2020 roku Agroturystyka u Kaszuby zwyciężyła w organizowanym przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu konkursie na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w województwie pomorskim.

– Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja, abyśmy w dalszym ciągu starannie prowadzili naszą agroturystykę – mówią z dumą właściciele

Natomiast gospodarstwo ,,Agrowczasy Jeziorny Zakątek’’ znalazło się na trzecim miejscu. Zagrodę tę znajdziemy nad jeziorem Gatno w Niedamowie. To kameralne miejsce, które od czterech lat prowadzi Krystyna Meyer. Spokój zapewnia fakt, że w promieniu kilometra nikt nie mieszka. Z drugiej strony, blisko stąd do turystycznych atrakcji, jakim jest Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach. Goście mogą poznać wiejskie życie: zwiedzić gospodarstwo rolne, zobaczyć zwierzęta, wydoić krowę i skosztować świeżego mleka. W ofercie są również: wiejskie jaja, ciasto drożdżowe z owocami oraz świeżo wypieczony chleb.

UG/opr.red

Państwo Bożena i Ireneusz Brauer, właściciele agroturystyki ,,U Kaszuby”.

Komentarze