Gmina Kościerzyna Gmina Nowa Karczma Na sygnale

Gmina Kościerzyna. Trzy wypadki w odstępie kilku dni

Kościerscy policjanci zabezpieczyli trzy wypadki drogowe. Do dwóch zdarzeń doszło na terenie gminy Kościerzyna. Obecnie mundurowi wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny tych zdarzeń.

W sobotę o godz. 18 na terenie miejscowości Wielki Klincz doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego jadąc Toyotą, podczas manewru w lewo zderzyła się z 48-letnim motorowerzystą, który został zabrany karetką do szpitala. Okazało się, że mężczyzna miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Dwojgu kierującym zatrzymano prawa jazdy. Do drugiego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę po godzinie 11. Na skrzyżowaniu w Małym Klinczu 34-letni kierujący Oplem, mieszkaniec Gdańska, nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go Audi, którym kierowała 26-letnia mieszkanka powiatu chojnickiego. W wyniku zderzenia do szpitala trafiła 31-letnia pasażerka Audi.

Poranny wypadek

Tymczasem dzisiaj przed godz. 7 policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 221 w miejscowości Będomin. Funkcjonariusze pracujący na miejscu ustali, że 29-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego jadąc samochodem marki Nissan Micra, stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do kościerskiego szpitala – był trzeźwy.

Mundurowi, którzy pracowali na miejscach wypadków, wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną i rozmawiali ze świadkami. Na podstawie zebranych na miejscu materiałów, funkcjonariusze wyjaśniają teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

Nad/opr.red

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie
Fot. Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie

Komentarze