Gmina Przodkowo

Gmina Przodkowo. Podtrzymywanie świątecznej tradycji. Świąteczne oświetlenie, ozdoby i paczki…

Magia Świąt Bożego Narodzenia zawitała do gminy. Po pierwsze za sprawą świątecznych paczek, które trafiły do seniorów. Po drugie robi to świąteczne oświetlenie Przodkowa, które nocą prezentuje się szczególnie okazale.

Centrum Przodkowa rozbłysło świątecznymi lampkami. Na całej długości głównych ulic zostały zamontowane na słupach ozdoby świąteczne, które nocą dają przyjemne zielone światło. Przy urzędzie gminy i obok ronda stanęły oświetlone choinki.  Pojawiły się w tym roku jeszcze dodatkowe ozdoby świetlne. Jak usłyszeliśmy od wójta Andrzeja Wyrzykowskiego oświetlone zostało też centrum Czeczewa i Pomieczyna. Ponadto jak mówi każda miejscowość otrzymała choćby po trzy świąteczne ozdoby świetlne.

– Niech niosą wszystkim mieszkańcom naszej gminy promyk nadziei świątecznej w tych trudnych covidowskich czasach – wyjaśnia włodarz gminy

Zrobili jak obiecali

W tym roku nie było Przodkowskiej Biesiady Seniorów, ale już w listopadzie wójt A. Wyrzykowski obiecał, że seniorzy paczki świąteczne otrzymają na pewno. Słowa dotrzymał. W ubiegłym tygodniu od wtorku do soboty paczki były dostarczane najstarszym mieszkańcom gminy. A że było ich około tysiąca w akcje ich rozwiezienia włączonych było wiele osób. Od radnych , sołtysów po pracowników poszczególnych wydziałów gminy.

Do tematu wrócimy w następnym wydaniu naszego tygodnika.

D. Tryzna

Komentarze