Gmina Przodkowo Wokół nas

Gmina Przodkowo. Rozstrzygnięcie konkursu świątecznego. Pielęgnują świąteczną tradycję

Jeszcze przed świętami wójt gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski wręczył nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego związanego ze Świętami Bożego Narodzenia. Wszystkie prace podziwiać można w przodkowskiej gablocie wystawienniczej.

Na trzy dni przed Bożym Narodzeniem odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na ozdoby świąteczne. Jego uczestnicy – uczniowie szkół z terenu gminy, mieli przedstawić tradycję tych świąt w postaci wykonanej ozdoby świątecznej. Konkurs miał  trzy kategorie. Pierwsza dotyczyła najładniejszej choinki bożonarodzeniowej, kolejna bombki o średnicy minimum 80 cm, a ostatnia dotyczyła wykonania stroika świątecznego.

Zwycięzcy konkursu

W sumie do konkursu wpłynęły 44 prace. Ponad połowę z nich stanowiły choinki. W tej kategorii pierwsza miejsca zajęły ex aequo Anna Papis z SP w Pomieczynie oraz Liliana i Nina Zielonka z SP w Przodkowie. Kolejne miejsce przypadło jednakowo Kindze Dunst oraz Filipowi i Franciszkowi Siebertom, cała trójka uczy się w SP w Przodkowie. Na kolejnym miejscu podium uplasowała się Izabela Dering z przodkowskiej zerówki oraz przodkowska świetlica szkolna.

W kategorii na najlepszą bombkę zwycięzcami zostali odpowiednio Kacper i Borys Potrac oraz Piotr Warkusz z SP Przodkowo, oraz Tomasz Paczoska z SP w Szarłacie.

W ostatniej z kategorii – na najładniejszy stroik, pierwsze miejsce przypadło Izabeli Muller z przodkowskiej szkoły. Tuż za nią uplasowała się Anna Pacholczyk reprezentująca SP Wilanowo. Trzecie miejsce przypadło ex aequo Wiktorii Albeckiej z SP w Pomieczynie i Grzegorzowi Baranowskiemu ze szkoły w Szarłacie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

UG/opr.red

Komentarze